Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

یانیک نزت سگان و ارکستر اپرای متروپولیتن

با همکاری
یانیک نزت سگان و ارکستر اپرای متروپولیتن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یانیک نزت سگان، رهبر ارکستر اپرای متروپولیتن که رهبری سه ارکستر سمفونی بین المللی را به عهده دارد، از نوازندگانی که تحت رهبری وی در اپرای اتللو نواخته اند بسیار راضی…

یانیک نزت سگان، رهبر ارکستر اپرای متروپولیتن که رهبری سه ارکستر سمفونی بین المللی را به عهده دارد، از نوازندگانی که تحت رهبری وی در اپرای اتللو نواخته اند بسیار راضی است.

او می گوید: «ارکستر متروپولیتن بزرگترین ارکسترغنایی دنیا است. وقتی وردی را رهبری می کردم احساس کردم چه احترامی همراه با آمیختگی سنت وجود دارد. خصوصیت این ارکستر احترام به سنت و درعین حال تمایل به بازنگری این قطعه موسیقی است. شما همچنین نوعی ستایش احساس می کنید. نوعی راز و نیاز با بزرگترین شاهکار وردی.»

وی می افزاید: «از نظر فنی هم باید به دقت و درستی ریتم این ارکستر اشاره کنم. مکثها و فاصله ها و بالا و پایین رفتن های موسیقی را آنچنان به خوبی اجرا می کنند که در جایی به بزرگی متروپولیتن با۴۵۰۰ صندلی، حضور ارکستر را احساس می کنیم.»

یانیک نزت سگان در مورد نقش خود می گوید: «از عناصر متغیر، چیزی که من می توانم کنترل کنم این است که باید مرتب به خودم یادآوری کنم که شغل رهبر ارکستر هدایت کردن است ولی برای بهتر هدایت کردن باید مرتب در خدمت آهنگساز و نوازندگان موسیقی بود. یعنی فراهم آوردن شرایطی که بتوانند کارشان را به بهترین نحو عرضه کنند.این، کار بیشتری می طلبد چون رهبر ارکستر الزاماً نباید نگاه روشنی داشته باشد، باید خوب گوش بدهد. بعضی ها این دید روشن را دارند و می دانند چه نوایی در نهایت باید بیرون آید اما ایجاد هارمونی میان این دیدگاه با نظر نوازندگان، کار دشواری است و احترام متقابل برای به نتیجه رسیدن آن ضروری است. اکنون، نوازندگان اینجا به من احترام می گذارند و من هم باید به آنها احترام بگذارم. این احترام متقابل در متروپولیتن احساس می شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خواننده سوپرانوی اپرای اتللو "دزدمونا" را یک قربانی نمی بیند

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی