Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خواننده سوپرانوی اپرای اتللو "دزدمونا" را یک قربانی نمی بیند

با همکاری
خواننده سوپرانوی اپرای اتللو "دزدمونا" را یک قربانی نمی بیند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اپرای متروپولیتن نیویورک فصل هنری را با اجرای جدیدی از اتللوی وردی آغاز می کند و موسیقی وردی در تالار متروپولیتن نیویورک می پیچد. اپرای اتللو با

اپرای متروپولیتن نیویورک فصل هنری را با اجرای جدیدی از اتللوی وردی آغاز می کند و موسیقی وردی در تالار متروپولیتن نیویورک می پیچد.
اپرای اتللو با خوانندگی پراحساس خواننده بلغار، “سونیا ینشوا” در نقش دزدمونا در دلها شور می انگیزد و“یانیک نزت سگان” رهبر ارکستر کانادایی به خوبی به این اپرا که هنردوستان نیویورک مشتاقانه در انتظار آن بوده اند، جان می بخشد.

خبرنگار یورونیوز مصاحبه ای با این دو هنرمند انجام داده است که نظراتشان را در زیر می بینید.

“سونیا ینشوا” خواننده سوپرانوی اپرا قهرمان زن داستان را می ستاید: «دزدمونا یک زن قوی است که کاملاً می داند چه می کند، تنها چیزی که نمی داند میزان دیوانگی اتللو است.». وی می افزاید: «من، شخصاً فکر می کنم که دزدمونا خیلی شجاع است، زیرا این زن عاشق کسی است که انقدر با وی تفاوت دارد و از روحیه و حال و هوا و زمان او دور است. بیشترین قدرت دزدمونا در عشقی است که به اتللو دارد. عشق وی آنچنان پاک است که دست نیافتنی است. دزدمونا تا آخرین لحظه تا آنجا که توانست از عشقش و از مرد زندگیش دفاع کرد.»

“یانیک نزت سگان” نیز شیفته اپرای وردی است و می گوید: « اتللو یک اپرای عالی است. نقطه اوج کارهای وردی است. هر ریتم، هر نت، هر سکوت آن عالی است. وردی بدنبال یک سازبندی مدرن بود و اینکارش مثل هیچیک از کارهای قبلی اش در نیامد. زیرا بافت موسیقی آن بدون انقطاع بود. حتی وقتی ارکستر نمی نوازد انگار موسیقی ادامه دارد. مثل یک سمفونی بزرگ است. همه چیزش عالی است.»

“سونیا ینشوا” در مورد نقش خود می گوید:: «این نقش برای سوپرانوی غنایی نوشته شده، ولی وردی آن را با نت های قوی همردیف کرده است. چگونه می توان این سوپرانو را با نت های فوق العاده قوی اکت چهارم مخلوط کرد؟ برای من این کار سخت نبود چون من در زندگی قبلی ام یک کنترالتو بوده ام. پس برایم لذت بخش بود که این صدا را از درون قفسه سینه ام بیرون بیاورم و با صدای بم تری بخوانم.»

“یانیک نزت سگان” آرزو می کند که وردی می فهمید چه جایگاهی در عرصه موسیقی پیداکرده است: «اگر جوزپه وردی هنوز در سال ۲۰۱۵ زنده بود، دلم می خواست به او بگویم که استاد، می دانید برای دنیا چه دستاوردی داشته اید؟ زیرا خود او بر این امر واقف نبود.
وردی همیشه به کارش شک داشت. دلم می خواهد فقط بنشانمش و بگویم چقدر دوستش داریم.»

“سونیا ینشوا” خود را به دزدمونا نزدیک می بیند و می گوید: « در حقیقت، من زن قدرتمندی به نظر می آیم و فکر می کنم باید قوی و مصمم باشم اما شخص آسیب پذیری هم هستم. پر از تردیدم. در حقیقت بعضی اوقات شدت احساسات می تواند برایم کشنده باشد، درست مثل دزدمونا. به همین دلیل می توانم او را درک کنم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یانیک نزت سگان و ارکستر اپرای متروپولیتن

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی