نمایش «آمالونا»؛ جزیره الهه ها در سیرک آفتاب

نمایش «آمالونا»؛ جزیره الهه ها در سیرک آفتاب
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه سیرک بین المللی «سیرک آفتاب» (Cirque du Soleil) در پی جذب تماشاگران اروپایی است. آخرین نمایش این سیرک اکنون در بروکسل برگزار می شود. پس از آن

آگهی

گروه سیرک بین المللی «سیرک آفتاب» (Cirque du Soleil) در پی جذب تماشاگران اروپایی است. آخرین نمایش این سیرک اکنون در بروکسل برگزار می شود. پس از آن این سیرک در پاریس و لندن به اجرای نمایش خواهد پرداخت.

این گروه تفریح و سرگرمی کانادایی که ماه آوریل گذشته توسط موسس آن به سرمایه گذاران آمریکایی و چینی فروخته شده، در نظر دارد تماشاگران بیشتری را با نمایش جدید خود به نام «آمالونا» سرگرم کند. داستان این نمایش در جزیره ای می گذرد که توسط الهه ها اداره می شود.

هفتاد درصد از بازیگران این نمایش زن هستند.

ریچل لانکاستر، کارگردان نمایش می گوید: «“آمالونا” نمایشی است که قدرت زنان را جشن می گیرد. ماجرای آن از طریق یک داستان عشقی روایت می شود که شاید با آن آشنا باشید. ابتدای نمایش به شکل آزاد براساس نمایش “طوفان” شکسپیر ساخته شده است.»

پس از طوفانی که توسط جزیره ملکه ایجاد شده است، گروهی از مردان جوان وارد جزیره می شوند و در پی آن عشقی حماسی و احساسی بین دختر پروسپرا و یک خواستگار جوان و شجاع پدید می آید.

دیوید رایمر، بازیگر این نمایش می گوید: «من یکی از پسرها هستم. یکی از کارکنان کشتی با رومئو به جزیره می رود و ما باید تلاش کنیم کاری کنیم تا خودمان را نجات دهیم. این عملیات هم تیتربورد نام دارد که مانند الاکلنگ است. ما بر یک طرف آن می پریم تا دیگری را به هوا پرتاب کنیم.»

ریچل وود، بازیگر می گوید: «من بخشی از یک هشت گانه هستم. گروهی زنانه و راک که حرکات آکروباتیک را همراهی می کند. گیتاریستها در نمایش نقش مهمی ندارند. ما می آییم و به پدید آمدن طوفان کمک می کنیم. طوفانی که پسرها را به جزیره می رساند. ما روی صحنه می رویم و گیتار می نوازیم و در نتیجه گروهمان در طول نمایش حضور زیادی دارد که این امر برای یک نمایش سیرک معمول نیست.»

سیرک آفتاب که در سال ۱۹۸۴ میلادی پایه گذاری شده است از یکی از گروههای نمایشی خیابانی در مونترال به یکی از مهمترین گروههای تفریح و سرگرمی در جهان تبدیل شده و تاکنون ۱۸ نمایش را برگزار کرده است. نمایشهای این سیرک ترکیبی از نورپردازی، صدای کنسرت راک و حرکات سنتی سیرک است و حیوانات در نمایشهای این سیرک حضور ندارند.

از زمان پیدایش، این سیرک در ۳۳۰ شهر از ۴۸ کشور به اجرای نمایش پرداخته است و ۱۶۰ میلیون نفر نیز تماشاگر نمایشهای آن بوده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟