Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مسابقه نقاشی بر روی بدن با موضوع «آلیس در سرزمین عجایب»

مسابقه نقاشی بر روی بدن با موضوع «آلیس در سرزمین عجایب»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«آلیس در سرزمین عجایب» منبع الهام هنرمندان برای نقاشی بر روی بدن و آرایش چهره است. امسال موضوع مسابقه هنر نقاشی بر روی بدن در نمایشگاه زیبایی المپیا

آگهی

«آلیس در سرزمین عجایب» منبع الهام هنرمندان برای نقاشی بر روی بدن و آرایش چهره است. امسال موضوع مسابقه هنر نقاشی بر روی بدن در نمایشگاه زیبایی المپیا (Olympia Beauty show) در لندن «آلیس در سرزمین عجایب» بود.

انتخاب این موضوع در بزرگداشت ۱۵۰امین سالگرد انتشار کتاب لوئیس کارول که در سال ۱۸۶۵ میلادی منتشر شد، صورت می گیرد. این کتاب بعدها موضوع فیلم انیمیشن شرکت دیزنی نیز شده بود.

سوزان فوریستر بیر، نقاش بدن می گوید: «تصمیم گرفتم از ابتدای فیلم انیمیشن که آلیس در جستجوی سرزمین عجایب است و به درون دخمه می افتد، استفاده کنم. در نتیجه کل موضوع در مورد سقوط و از شکل افتادن است که در تمام طول فیلم ادامه می یابد. کلید نیز به عنوان عنصری اساسی که او به دنبال آن است حضور دارد. در نتیجه در این طراحی آلیس از یک سوراخ کلید بیرون می آید.»

خرگوش معروف داستان هم کشیده شده است. هدف این هنر ایجاد این تصور نزد تماشاگر است که مانکن لباسی به تن دارد و بیش از آنکه با بدن مانکن در ارتباط باشد به هنروری و رنگ آمیزی مربوط می شود. برخی از هنرمندان با کشیدن شکل بدن تلاش کرده اند ضمن خلق تخیل و برداشتهای خودشان، تماشاگران را دچار خطای دید کنند.

جولیا تاون اند، هنرمند می گوید: «به محض اینکه از سالگرد انتشار اثر لوئیس کارول باخبر شدم با خودم فکر کردم که باید موضوع “آلیس در سرزمین عجایب” را انتخاب کنیم زیرا طراحی ها در کتاب منحصر به فرد هستند و با این حال هنرمند نیز می تواند با آنها کار کند. برخی از آنها به آلیس می پردازند و برخی نیز به ملکه می پردازند زیرا او ملکه ای قوی بود. یک نفر ملکه سفید را در اینجا کشیده است. آنها شخصیتهای خیلی خوبی را انتخاب کرده اند.»

کشیدن نقاشی بر روی بدن مانکنها ساعتها طول می کشد. رنگهای استفاده شده آبرنگ هستند و بر اساس دستورالعملی سختگیرانه تهیه شده اند. رنگهای استفاده شده غیر سمی اند، حساسیت ایجاد نمی کنند و براحتی نیز شسته می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟