Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

گفتگو با سازندگان انیمیشن موفق «تصویر بزرگتر»

گفتگو با سازندگان انیمیشن موفق «تصویر بزرگتر»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلم «تصویر بزرگتر» ساخته دیزی جیکوب، کارگردان بریتانیایی یکی از موفق ترین فیلم های سال ۲۰۱۵ است. این انیمیشن هفت دقیقه ای با کسب بیش از سی جایزه بین

آگهی

فیلم «تصویر بزرگتر» ساخته دیزی جیکوب، کارگردان بریتانیایی یکی از موفق ترین فیلم های سال ۲۰۱۵ است. این انیمیشن هفت دقیقه ای با کسب بیش از سی جایزه بین المللی از جمله بفتا و کارتون طلایی، نامزد دریافت اسکار در رشته انیمیشن کوتاه است.

«تصویر بزرگتر» ترکیبی از کارتون دو بعدی، عروسک هایی با اندازه بزرگتر از انسان و دو متری است. فیلم که پروژه کارشناسی ارشد کارگردان در مدرسه ملی فیلم و تلویزیون و کالج هنر سنت مارتین است روایتی صریح و طنزی تلخ از نگهداری از مادری سالخورده را بیان می کند.

دیزی جیکوب، کارگردان می گوید: «فیلم فوق العاده جالب و در عین حال موضوع خیلی جدی است. فانتزی کامل نیست مثلا قوری چای خود بخود جابجا نمی شود، اما سرشار از شخصیت ها و اشیایی است که عصبانیت و خشم نیک، شخصیت اصلی کارتون را نشان می دهند و در طول فیلم همچنان آینه ای از احساسات او هستند.»

او در ادامه می افزاید: «تکنیک های فیلم ابتدا از ساختن یک شخصیت دو بعدی شروع شد، شخصیت نقاشی شده که می خواهد اتاق را جارو برقی بکشد. من همیشه نقاشی های خیلی بزرگ می کشیدم. بعد فکر کردم می توانم انیمیشن بزرگ را هم شروع کنم. فکر کردم چطور این ایده را تکامل بدهم و به اینجا برسم. آنها باید در فضا و محیط اطرافشان تعریف شوند تا با ارتباط متقابل با اشیا دیگر نشان بدهند که بزرگ هستند. این جا بود که ایده سه بعدی واقعا وارد بازی شد.»

دیزی جیکوب که دو فیلم انیمشین دیگر ساخته است درباره مشکلات مراحل ساختن این فیلم می گوید: «سخت ترین بخش فیلم، در آشپزخانه است. برای اینکه اولین باری بود که دو کاراکتر حضور دارند و دست سه بعدی، ارتباط متقابل با اشیا کاغذی با دنیای واقعی و دنیای غیر واقعی هم اضافه می شود. این اولین باری بود که با کریس حسابی کار کردم.»

کریس وایلدر، همکار کارگردان می گوید: «من دستیار بودم و انیماتور استاب موشن. من همه عناصر لازم و جانبی انیمیشن صحنه و بازوهای مختلفی را که استفاده کردیم درست کردم و تقریبا در بیشتر بخش های فیلم آنها را با هم حرکت می دادم.»

او درباره تکنیک مورد استفاده فیلم می گوید: «تکنیک انتخابی ما این است که اشیای واقعی به بوسیله شخصیت های دو بعدی روی دیوار کشیده می شوند. این شامل یک شی سه بعدی به عنوان منبع است. نکته این بود که این اشیا مانند ظروف سفالی یا کتری آنها خیلی سنگین بودند، نمی توانستیم آنها را برای مدتی که صحنه را فیلمبرداری می کنیم روی دیوار نگه داریم. باید سبک تر یا در اصل اشیا توخالی می شدند. در نتیجه اولین کار ساختن همه این اشیا با کاغذ و سریش یا تکنیک پاپیه ماشه بود.»

دیزی جیکوب با اشاره به اینکه مهمترین مانع کار متقاعد کردن دیگران به عملی بودن پروژه بوده است می افزاید: «باید دیگران را قانع می کردم که انجام شدنی است. اینکه نمی خواهم انیمیشن یا حتی استاپ موشن با تکنیک های ترکیبی بسازم. بلکه می خواهم ست صحنه و کارکترها را خیلی بزرگ و در اندازه های انسانی بسازم. می خواستم خودم همه نقاشی ها را بکشم و لوازم و اشیا موجود هر صحنه را بسازیم. فکر می کنم آنوقت گفته بودم می توانیم دو تا فیلم انیمیشن بسازم. ولی امروز می گویم قطعا نمی توانیم این کار را انجام بدهیم.»

جایزه کارتون طلایی در بیست و ششمین فورم کارتون در شهر تولوز فرانسه اهدا شد. همراه این جایزه، ده هزار یورو برای ساخت پروژه آینده کارتون به برنده اعطا می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انیمیشن «تصویر کلّی» برنده جایزه «کارتون طلایی» شد

انیمیشنهایی برای بزرگسالان در همایش «کارتون مووی» در لیون

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید