Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ترانه «نبرد بریتانیا» برای یادبود هفتادمین سالگرد جنگ جهانی دوم

ترانه «نبرد بریتانیا» برای یادبود هفتادمین سالگرد جنگ جهانی دوم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شارلوت ملور، خواننده جوان بریتانیایی آهنگی برای یادبود وقایع جنگ جهانی دوم در سپتامبر ۱۹۴۰ میلادی منتشر کرده است. این ترانه «نبرد بریتانا» نام دارد و

آگهی

شارلوت ملور، خواننده جوان بریتانیایی آهنگی برای یادبود وقایع جنگ جهانی دوم در سپتامبر ۱۹۴۰ میلادی منتشر کرده است. این ترانه «نبرد بریتانیا» نام دارد و درباره نبردی به همین نام است که یکی از مهمترین وقایع جنگ جهانی دوم به شمار می رود. در این نبرد، نیروی هوایی آلمان نازی اهداف نظامی و صنعتی را در بریتانیا را مورد حمله قرار داد.

شارلوت ملور، خواننده هجده ساله این آهنگ، آن را همزمان با هفتاد و پنجمین سالگرد جنگ جهانی دوم و یادبود این حمله که در پانزدهم سپتامبر ۱۹۴۰میلادی رخ داد، منتشر کرده است. خواننده ۱۸ ساله می گوید که امروز جوانان چیز زیادی درباره اهمیت تاریخی این نبرد نمی دانند و به همین خاطر هم این آهنگ را خوانده است. وی می افزاید: «این اتفاق، تقریبا به فراموشی سپرده شده و چندان که باید به آن پرداخته نشده است، کسی اهمیت آن را آن طور که باید درک نمی کند. این نبرد، لحظه مهمی در تاریخ است. می خواستم با این آهنگ یاد این واقعه را بخصوص برای هم نسلان خودم زنده کنم. شرم آور است که چیز زیادی در اینباره نمی دانیم.»

اخیرا یک نظر سنجی در بریتاینا نشان داده که تقریبا چهل درصد جوانان درباره نبرد بریتانیا چیزی نمی دانند. ملور می گوید که امیدوار است این ترانه پاپ، جوانان را نسبت به این اهمیت این لحظه تاریخی آگاه کند. درآمد حاصل از فروش این آهنگ به صندوق خیریه نیروی هوایی سطلنتی و صندوق یادبود بمب افکنها اهدا خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟