Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

لذت توامان از طبیعت و موزیک نزد ویلیام کریستی

با همکاری
لذت توامان از طبیعت و موزیک نزد ویلیام کریستی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باغها و باغبانی علاقه دیگر ویلیام کریستی هستند. اما این علاقه چه زمانی پدید آمد؟ او در این قسمتهای پخش نشده از مصاحبه خود درباره ریشه علاقه خود به

باغها و باغبانی علاقه دیگر ویلیام کریستی هستند. اما این علاقه چه زمانی پدید آمد؟ او در این قسمتهای پخش نشده از مصاحبه خود درباره ریشه علاقه خود به باغ و باغبانی سخن می گوید.

ویلیام کریستی می گوید: «من خیلی زود در کودکی باغ داشتم که بخشی اساسی از بزرگ شدن من بودند و وقتی نوجوان شدم به دیدار از باغها می پرداختم و درباره آنها مطالعه می کردم. من نه تنها وقت بیرون رفتن و گوش دادن به موزیک پیدا می کردم بلکه در بیرون، از باغ هم لذت می بردم.»

او می افزاید: «من هنگامی که به سن ۲۲-۲۱ سالگی رسیدم در زندگی دو منبع لذت داشتم، دو علاقه! این باغ که من آن را از صفر ساختم برای سالها در ذهن من بود و وقتی من توانستم درسال ۱۹۸۵ باغی درست کنم موفق شدم رویای ۲۵ یا ۳۰ ساله و رویاپردازی روزانه ام را محقق کنم.»

ویلیام کریستی می گوید: «در مورد این باغ من در ابتدا چندان مایل نبودم که بگویم این باغ من است، زیرا ممکن است همچون یک باغ متوازن فرانسوی به نظر برسد. کمی هم گیاه آرایی ایتالیایی در آن وجود دارد. نشانه ای از تکلف گرایی باغهای ایتالیایی هم در آن وجود دارد. من هم می خواستم به نوعی همین جنبه ها را شرح و بسط بدهم. این باغ ملغمه ای است که بخش مهمی از من هم در آن هست. مجموعه ای از چیزهایی است که من فکر می کردم با یکدیگر قابل ترکیب و متوازن هستند. چیزهایی که شامل باغهای ایتالیایی قرن هفدهم تا هنرها و هنرهای دستی انگلیسی و هنرها و باغ آرایی آمریکایی پایان قرن ۱۹ می شود و در همین حال چیزهای نوآورانه جدیدی از من هم در آن وجود دارد.»

ویلیام کریستی می گوید: «طبیعت دمدمی مزاج است و باغبان بودن طبیعتا همچون پدر یک کودک ناراحت و سرکش بودن می ماند. طبیعت می تواند هوایی بسیار بد به وجود بیاورد و جشنواره باغ زیبای من را تبدیل به لحظه ای دشوار کند اما باز هم تکرار می کنم که طبیعت، طبیعت است و باید با آن کنار بیایید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موسیقی باروک در جشنواره «در باغهای ویلیام کریستی»

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی