جشنواره موسیقی «شرق ترانه لری» در سمرقند

جشنواره موسیقی «شرق ترانه لری» در سمرقند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهر تاریخی سمرقند هفته اخیر میزبان جشنواره بین المللی موسیقی بود. در دهمین جشنواره «آواهای شرق» علاوه بر ازبکستان، بیش از شصت کشور مسیر جاده ابریشم

آگهی

شهر تاریخی سمرقند هفته اخیر میزبان جشنواره بین المللی موسیقی بود. در دهمین جشنواره «آواهای شرق» علاوه بر ازبکستان، بیش از شصت کشور مسیر جاده ابریشم شرکت داشتند. در میدان رجیستان شهر سمرقند، مراسم افتتاحیه جشنواره با اجرای موسیقی و ترانه های کلاسیک و فولکلور ازبکی برگزار شد.

فرنکی ریدن، یکی از اعضای هیت داوران جشنواره از اندونزی می گوید: «در اینجا می توانی عبور هزاران سال را در تبلور فرهنگی متنوع از راه موسیقی ببینی.»

جشنواره «آواهای شرق» با حمایت سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد، یونسکو برگزار می شود. اریک فلت معاون بخش روابط بین الملل یونسکو می گوید: «متاسفانه در اخبار شاهد حمله به فرهنگ و هنر هر روز و در همه جا هستیم. در اینجا شاهد احترام هستیم، و حتی شاهد احترام به گذشته هستیم. انتقال اینها به نسل آینده بسیار مهم است.»

به گفته برگزارکنندگان جشنواره موسیقی سمرقند مهمترین هدف حفظ دستاوردهای موسیقی ملی، تشویق نسل آینده به تدوام و همچنین گسترش آن در عرصه های بین المللی است.

جشنواره «شرق ترانه لری» از سوم تا هشت شهریور در سمرقند برگزار شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟