Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اکران فیلم «سی و سه نفر» معجزه نجات معدنچیان شیلی

اکران فیلم «سی و سه نفر» معجزه نجات معدنچیان شیلی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پنجم اوت ۲۰۱۰ معدن سن خوزه در شیلی فروریخت و سی و سه معدنچی را در زیر آوار مدفون کرد. فیلم «سی و سه نفر» داستان ریزش معدن و معجزه نجات معدنچیان پس از

آگهی

پنجم اوت ۲۰۱۰ معدن سن خوزه در شیلی فروریخت و سی و سه معدنچی را در زیر آوار مدفون کرد. فیلم «سی و سه نفر» داستان ریزش معدن و معجزه نجات معدنچیان پس از ۶۹ روز را تصویر می کند.

فیلم به کارگردانی پاتریسیا ریگن، فیلمساز مکزیکی یک روز پس از پنجمین سالگرد حادثه در شیلی اکران شد. در نشست خبری هفته اخیر در مکزیکوسیتی، دست اندرکاران آن گفتند فیلم یادآوری شرایط سخت کاری معدنچیان در سراسر دنیا است.

خوان پابلو رابا گفت: «فیلم علاوه بر ایجاد احساسات و همدردی، برای ما تجلیلی از سی و سه معدنچی و خانواده های آنها است که توانستند مرگ را مغلوب کنند و همچنین تمام کارگردان معدن در دنیا. امیدوارم فیلم به بهبود شرایط در این حرفه خطرناک کمک کند.»

سی و سه معدنچی بیش از دو ماه در عمق ۷۰۰ متری زمین حبس بودند و با شروع عملیات نجات اولین معدنچی روز ۱۲ اکتبر به سطح زمین آورده شد. روزهای پرالتهاب این حادثه توسط تمام شبکه های خبری جهانی پوشش داده شد. برداشت سینمایی حماسه معدنچیان در شیلی با شرکت آنتونیو باندراس و ژولیت بینوش بر اساس کتابی به نام «در عمق تاریکی» نوشته هکتور توبار و به زبان انگلیسی ساخته شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد