Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جشنوارۀ موسیقی زیگت آغاز به کار کرد

جشنوارۀ موسیقی زیگت آغاز به کار کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جشنوارۀ موسیقی زیگت روز دوشنبه در بوداپست آغاز شد. این جشنواره در سال در دومین هفتۀ ماه اوت و در جزیرۀ آزادی به روی رودخانۀ دانوب به مدت یک هفته

آگهی

جشنوارۀ موسیقی زیگت روز دوشنبه در بوداپست آغاز شد. این جشنواره در سال در دومین هفتۀ ماه اوت و در جزیرۀ آزادی به روی رودخانۀ دانوب به مدت یک هفته برگزار می شود.

سنا داگادو، خوانندۀ گروه ایری مافیا که یکی از مهمترین گروههای موسیقی مجارستان است، در مورد این جشنواره و ترانه ای که اجرا می کند، به خبرنگار یورونیوز می گوید: «این ترانه در مورد آزادی و آزاد بودن است و خب، اینجا هم که جزیرۀ آزادی است، همه حرف مان در این مورد است.»

برآورد می شود که در کنسرت هایی که قرار است طی یک هفته در جزیرۀ آزادی برگزار شود، روزانه بین ۵۰ تا ۷۰ هزار نفر شرکت خواهند کرد.

یکی از حاضرین که اهل نروژ است، می گوید: «خیلی خوب است که همه کنار هم در اینجا اردو می زنیم. هر سال همدیگر را اینجا ملاقات می کنیم. افرادی که تنها مسافرت می کنند اینجا در اردوهای این جشنواره همدیگر را ملاقات و لحظات خوبی با همدیگر سپری می کنند.»

دختر جوانی که اهل مصر است نیز با ابراز خوشحالی از حضور در این جشنواره می گوید: «در جزیرۀ آزادی شما هرکاری را که دوست دارید می توانید انجام بدهید.»

جشنوارۀ موسیقی زیگت که در سال ۱۹۹۳ در بوداپست آغاز به کار کرده است، در سال گذشته به عنوان بهترین فستیوال موسیقی اروپایی انتخاب شد.

خبرنگار یورونیوز از محل برگزاری این جشنواره می گوید: «نمی توان تعداد کسانی را که اینجا جمع شده اند، حدس زد، البته اینجایی که من هستم محل برگزاری یکی از کنسرت هاست و در مجموع قرار است ۵۰ کنسرت در فستیوال زیگت برگزار شود. برگزار کنندگان این جشنواره امیدوارند که امسال بیش از ۴۱۵ هزار نفر طی یک هفته به اینجا بیایند که در نوع خود رقم بالایی است.»

رابی ویلیامز، خواننده پاپ و راک انگلیسی و مارتین گریکس، دی جی اهل هلند از جمله کسانی هستند که در این جشنواره حضور دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟