Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اپرالیا، رقابت آوازخوانان جوان در اپرای سلطنتی لندن

با همکاری
اپرالیا، رقابت آوازخوانان جوان در اپرای سلطنتی لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اپرالیا، مسابقه سالانه باشکوهی که پلاسیدو دومینگو، خواننده تنور اسپانیایی برای آوازخوانی بنیان گذاشته، می تواند آینده حرفه ای بسیاری از آوازخوانان

این برنامه توسط .به شما تقدیم می شود

اپرالیا، مسابقه سالانه باشکوهی که پلاسیدو دومینگو، خواننده تنور اسپانیایی برای آوازخوانی بنیان گذاشته، می تواند آینده حرفه ای بسیاری از آوازخوانان جوان را به اوج درخشش برساند. امسال در مرحله مقدماتی، از بین یکهزار نامزد ۱۸ تا ۳۲ ساله، فقط ۴۰ آوازخوان جوان برگزیده و به بیست و سومین دوره این مسابقات دعوت شدند. رقابتها امسال برای اولین بار در اپرای سلطنتی لندن برگزار می شد.

پیتر ماریو کاتونا، مدیر برنامه ریزی این مسابقات، می گوید: «اپرالیا بیشتر از بیست سال است که سرتاسر دنیا را در نوردیده، و من فکر می کنم واقعاً وقتش بود که به لندن بیاید. لندن و کاوِنت گاردن (که سالن اپرای سلطنتی در آن قرار دارد) از صحنه های اصلی هنرنمایی پلاسیدو دومینگو در طول فعالیت حرفه ای اش بوده اند. همکاران ما همه افراد و امکانات را با این هدف بسیج کردند که “ما باید این کار را بکنیم، این اتفاق بالأخره باید در لندن بیافتد!” و بالأخره هم راهی برای عملی کردن آن پیدا کردیم.»

روح دومینگو در جایزه ای که به بهترین خوانندگان مرد و زن ساراسوئلا، اپرت اسپانیایی، اهدا می شود متجلی است: هیسانگ پارک، خواننده سوپرانوی کره جنوبی، و یوآن هوتئا، خواننده تنور اهل رومانی، برندگان امسال این بخش بودند. هوتئا برنده جایزه اپرالیای ۲۰۱۵ نیز هست.

پلاسیدو دومینگو، رئیس و بنیانگذار اپرالیا، می گوید: «یوآن را من از قبل می شناختم. ما با هم در مونت کارلو آهنگسازی کرده بودیم. من در اپرای “آملیا به مجلس رقص می رود” اثر منوتی از او استفاده کردم. او پیشرفت حیرت انگیزی کرده است.»

یوآن هوتئا می گوید: «واقعاً خوشحال بودم، نمی توانم توضیح بدهم. انگار خواب می دیدم، شوکه شده بودم، نمی دانم!»

لیز داویدسن نیز به خاطر اجرای اپرای «تانهاوزر» واگنر از برندگان بیست و سومین دوره رقابتهای اپرالیا بود و جایزه بیرگیت نیلسون را دریافت کرد.

پلاسیدو دومنیگو می گوید: «لیز نمونه دیگری از خوانندگان اهل اسکاندیناوی است که در اجرای آثار واگنر تبحر دارند، و او این استادی را در کارش نشان می دهد. صدای شگفت انگیز و دراماتیکی دارد و می داند با این صدا چه طور یک آریای دشوار را بخواند. تماشاگران بلافاصله مسحورش شدند.»

تماشاگران رقابتها این سوپرانوی نروژی را به عنوان بهترین خواننده انتخاب کردند.

لیز داویدسن می گوید: «از بسیاری جهات، این بزرگترین جایزه بود، از این نظر که ما برای مخاطبان می خوانیم، و با همین آدمها است که می خواهیم ارتباط برقرار کنیم.»

البته اپرالیا می تواند حیات حرفه ای تمام شرکت کنندگان در این رقابتها را دگرگون کند. پالاسیدو دومینگو می گوید: «مؤلفه های زیادی برای حضور در این رقابتها در نظر گرفته شده و برای همین تعجب آور نیست که، برای مثال، یکی از داورها به یک خواننده باس اهل آفریقای جنوبی فرصت اجرا می دهد.»

برندگان بیست و سومین دوره مسابقه آواز اپرالیا:

جایزه اول: یوآن هوتئا از رومانی و لیز داویدسن از نروژ

جایزه دوم: دارن پین پاتی از زلاند نو و هیسانگ پارک از کره جنوبی

جایزه سوم: ادوارد پارکس از آمریکا و نولووییسو پوفو از آفریقای جنوبی

جایزه بیرگیت نیلسون (واگنر): لیز داویدسن از نروژ

جایزه پپیتا امبیل دومینگو برای ساراسوئلا: هیسانگ پارک از کره جنوبی

جایزه دن پلاسیدو دومینگو برای ساراسوئلا: یوآن هوتئا از رومانی

جایزه تماشاگران: دارن پین پاتی از زلاند نو و لیز داویدسن از نروژ

جایزه فرهنگ و هنر: کیاندرا هوارت از استرالیا

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اهمیت مسابقات آواز «اپرالیا» از نگاه پیتر ماریو کاتونا

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی