Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مجارستان؛ جشنواره خیابانی اژدهای بالدار در نیرباتور

مجارستان؛ جشنواره خیابانی اژدهای بالدار در نیرباتور
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هر ساله در ماه ژوییه، شهر نیرباتور، در شرق مجارستان میزبان جشنواره خیابانی کوچک و زیبایی است که به مدت سه روز در این شهر تاریخی برگزار می شود. این

آگهی

هر ساله در ماه ژوییه، شهر نیرباتور، در شرق مجارستان میزبان جشنواره خیابانی کوچک و زیبایی است که به مدت سه روز در این شهر تاریخی برگزار می شود. این فستیوال، جشنواره خیابان اژدهای بالدار نام دارد.

کودک و بزرگسال می توانند در «جشنواره خیابانی اژدهای بالدار» شاهد اجرای زنده بیش از ۵۰ نمایش مختلف باشند و عروسک گردانها، تردستها و آکروبات بازها و نوازندگان مختلف را ملاقات کنند.

مدیر گروه لهستانی «تئاتراکت» که در این رویداد حضور دارد، می گوید: «مهم نیست که شمار تماشاگران زیاد نیست، مهم این است که اینجا فضای واقعاً خوبی داریم. هنرمندان و مخاطبان افکار باز دارند. با گروههای نمایشی مختلف آشنا می شویم و همه حس می کنند در خانه خودشان هستند.»

یکی از برنامه های این فستیوال، اجرای برنامه عروسک بازی توسط آندارش لنارت، عروسک گردان مجار است. او با ترکیب ترفندهای نمایش عروسکهای سنتی ویتنامی و نمایش سایه بازی مخصوص اندونزی، برنامه ای منحصر بفرد خلق می کند. لنارت تاکنون در ۲۸۰ جشنواره جهانی برنامه اجرا کرده است.

وی درباره برنامه اش در فستیوال خیابانی می گوید: «این نمایش لطیف و روحانی “بایست” نام دارد. باید بایستید و ببینید! باید میان استرس و فشار کارهای روزمره بایستید و به این عروسکها نظری بیاندازید. معجزه ای که بعید است جای دیگر بتوانید ببینید.»

«جشنواره خیابانی اژدهای بالدار» سازمان دهندگان رخدادهای هنری را نیز به سوی خود می کشاند. یورجی دوشا، مدیر فستیوال می گوید: «این جشنواره نوعی نشست حرفه ای نیز هست، چون سازمان دهندگان بسیاری از جشنواره های مختلف از مجارستان و از خارج به اینجا می آیند که برخی از تولیدات نمایشی را برای کار خودشان برگزینند.»

اریکا کوکسار، خبرنگار یورونیوز از شهر نیرباتور می گوید: «اهل بازی هستید، می خواهید شاد باشید و دیگران را شاد کنید؟ در این صورت باید سال آینده به جشنواره اژدهای بالدار بیایید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟