جشنواره تابستانی اسپولتو ایتالیا تجلی گاه هنرهای نمایشی

جشنواره تابستانی اسپولتو ایتالیا تجلی گاه هنرهای نمایشی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پنجاه و هشتمین دوره جشنواره دوئه موندی (دو دنیا) یکی از مشهورترین رویدادهای فرهنگی تابستانی در ایتالیا برگزار می شود. مهمترین ستاره های تئاتر و کنسرت

آگهی

پنجاه و هشتمین دوره جشنواره دوئه موندی (دو دنیا) یکی از مشهورترین رویدادهای فرهنگی تابستانی در ایتالیا برگزار می شود. مهمترین ستاره های تئاتر و کنسرت دنیا در شهر کوچک اسپولتو در استان اومبریا جمع شده اند.

جورجیو فرارا، مدیر جشنواره با ارائه برنامه های مختلف از جمله فروش پنج هزار بلیط یک یورویی، تلاش کرده مخاطبان بیشتری را به جشنواره جلب کند. او با اشاره به بحران اقتصادی و وضعیت دشوار در ایتالیا می گوید: «این یک نمایش بزرگ بین المللی است ولی سعی کردیم خودمان را با این وضع و مشکلات مردم انطباق بدهیم.»

یکی از شاهکارهای موتزارت به نام اپرای کمدی موزیکال همه زن ها مثل هم هستند، در این دوره فستیوال اجرا می شود. بخش های بعدی این سه گانه به نام اپرای دن ژوان و فیگارو سال آینده اجرا خواهند شد.

جشنواره دوئه موندی تنها میزبان کنسرت و اپرا نیست. سارا باراس، که مشهورترین رقصنده های فلامنکو در دنیا شناخته می شود با تازه ترین نمایش خود به نام آواها به جشنواره آمده است. برنامه گروه به نمایش هایی از پاکو د لوسیا، کامارون، آنتونیو گادس، انریکه مورنته، مورا ئیتو، و کارمن آمایا، شش هنرمند سرشناس اسپانیایی اختصاص دارد.

بیش از ۶۰ هزار نفر از این جشنواره دیدن خواهند کرد و بسیاری از آنها جوان هایی هستند که جلب بلیط ارزان و اجراهای معتبر جشنواره شده اند.

جشنواره دوئه موندی تا ۱۲ ژوئیه (۲۱ تیر) با انواع نمایش ها و هنرمندان، هنر خیره کننده و ارزان قیمت را به مخاطبانش عرضه خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟