Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استقبال برادوی نیویورک از تئاترهای ایمرسیو

استقبال برادوی نیویورک از تئاترهای ایمرسیو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تماشاخانه های معروف برادوی در نیویورک مرزهای معمول بین صحنه بازیگران و تماشاگران را بر هم می زنند. برادوی، مهمترین مرکز تئاتر و صنعت نمایش آمریکا، در

آگهی

تماشاخانه های معروف برادوی در نیویورک مرزهای معمول بین صحنه بازیگران و تماشاگران را بر هم می زنند. برادوی، مهمترین مرکز تئاتر و صنعت نمایش آمریکا، در سالهای اخیر توجه بیشتری به تئاتر های ایمرسیو یا «دورهمی» نشان می دهد. در این نوع بازی ها، تماشاچی به مشارکت در داستان و ماجراجویی تشویق می شود.

نمایشنامه «نشاط شبانه زیگفیلد» در باره مرگ یک بازیگر تئاتر در دهه ۲۰ میلادی در نیویورک، یکی از این تئاترها است. بازیگر این نمایش می گوید این لزوما نمایشنامه نیست بلکه یک مهمانی برای روایت یک داستان است.

یک نمایش دیگر از این نوع، «ملکه شب» بر اساس اپرای جادویی اثر موتزارت در زیر زمین هتلی در محله منهتن نیویورک برگزار می شود. رندی وینر، یک کلوپ شبانه معروف دهه ۴۰ میلادی واقع در زیرزمین هتل پارامونت نیویورک را به محلی برای اجرای ملکه شب تبدیل کرد.

او که کارگردان و تهیه کننده نمایشنامه «ملکه شب» است می گوید: «مردم ارتباط متقابل و ارتباط مستقیم با تجربه تئاتری را دوست دارند. صحنه زیبا است و مخاطب دوست دارد جز آن باشد. در تئاتر ایمرسیو (دور همی) می توان به این دنیا و به این صحنه وارد شد.»

تئاتر ایمرسیو دیگری از سال ۲۰۱۱ در نیویورک روی صحنه است. نمایشنامه «دیگر نخواب» تئاتری موفق از یک کمپانی بریتانیایی است که نمایشنامه مکبث اثر ویلیام شکسپیر را با فیلم نوآر ترکیب کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟