Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بنای جدید موزه هنرهای معاصر مسکو

بنای جدید موزه هنرهای معاصر مسکو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ساختمان جدید موزه «گاراژ هنرهای معاصر مسکو» افتتاح شد. بنای جدید موزه را رِم کولهاوس، معمار برجسته و مشهور هلندی طراحی کرده است. این موزه به مساحت ۵

آگهی

ساختمان جدید موزه «گاراژ هنرهای معاصر مسکو» افتتاح شد. بنای جدید موزه را رِم کولهاوس، معمار برجسته و مشهور هلندی طراحی کرده است.

این موزه به مساحت ۵ هزار و ۴۰۰ متر مربع، در پارک گورکی، فضاهای متنوع و چند منظوره برای برگزاری نمایشگاه، کارگاه آموزشی، و رویدادهای هنری دارد. برای ساخت این بنا حدود ۲۷ میلیون دلار هزینه شده است.

کولهاوس می گوید که هدف از ساخت این موزه این بوده که نشان داده شود که روسیه پذیرای فرهنگ است. وی می افزاید: «هدف این بوده که نشان داده شود که در روسیه هم چیزهای جدید امکان پذیر است. نهادها و بناهای جدید ساخته می شود و اینجا هم برنامه های فرهنگی در هر شرایطی برگزار می شود.»

کیت فول، رییس موزه «گاراژ هنرهای معاصر مسکو» می گوید: «فکر می کنم چیزی که خیلی مهم است این است که اینجا در مسکو ما محیط زیستی برای هنر داریم که رو به گسترش است. آدم های فوق العاده متبحر داریم: مدیران موزه، هنرمندان و مدیران مؤسسات هنری. مؤسسه های فوق العاده خوب داریم و تحولات زیادی هم در جریان است، مثلا مرتبا موزه های جدید گشایش می یابد.»

موزه گاراژ هنرهای معاصر مسکو را در سال ۲۰۰۸ زنی تاجر و متمول به نام داریا ژووکوا بنیاد نهاد و از آن زمان تاکنون، بیش از ۷۰۰ نمایشگاه و دوهزار برنامه آموزشی در آن برگزار شده است.

پس از آماده شدن بنای جدید، افتتاح موزه تابستان امسال، با برگزاری نمایشگاهی بزرگ از آثار هنرمندان بین المللی، جشن گرفته می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟