سریال جاسوسی «اسپوکز» به سینما رسید

سریال جاسوسی «اسپوکز» به سینما رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اقتباس سینمایی از «اسپوکز»، سریال تلویزیونی موفق انگلیسی در سینماهای بریتانیا روی پرده رفت. اسپوکز ماجراهای دلهره آور و خشن ماموران اداره جاسوسی و

آگهی

اقتباس سینمایی از «اسپوکز»، سریال تلویزیونی موفق انگلیسی در سینماهای بریتانیا روی پرده رفت. اسپوکز ماجراهای دلهره آور و خشن ماموران اداره جاسوسی و اطلاعاتی بریتانیا را تصویر می کند.

در این فیلم که با نام «اسپوکز، خیر بزرگ» بازیگران شناخته شده بریتانیایی ایفای نقش می کنند. کیت هرینگتون بازیگر اسپوکز، که در فیلم بازیهای گرسنگی بازی می کند می گوید: «اسپوکز همیشه می خواست بصورت فیلم سینمایی ساخته شود. می خواست چیزی بزرگتر و تصویری فراتر از لندن را نمایش دهد. و صحنه های اکشن کاملتر و بهتری داشته باشد. با این حال هنوز هم همان داستان تیره و دلهره آور جاسوسی ماموران اطلاعاتی است که در لندن و در دنیایی واقعی روی می دهد.»

موضوع فیلم، ماموریت پیرس، قهرمان اصلی برای پیدا کردن یک جاسوس در اداره ام آی فایو یا اداره اطلاعات بریتانیا است که یک شبه نظامی متهم را از زندان فراری داده است. پیرس برای کشف این خائن، به سراغ یکی از ماموران پیشین این سازمان می رود.

پیتر فرث بازیگر نقش پیرس می گوید: «درست است ماموران نیروهای اطلاعاتی بخصوص، نیروهای عملیاتی معمولا در دنیایی که مرزهای اخلاقی در آن کامل روشن نیست عمل می کنند. باید تصمیماتی بگیرند و تنها معیار آنها برای تصمیم گیری توجه به فایده بزرگتری است که در آن نهفته است اما این فایده بزرگتر تا کجا دست آنها را باز می گذارد تا از حوداث بد جلوگیری کنند . آیا برای اجتناب از مرگ چندین نفر، کشتن یک نفر مجاز تلقی می شود؟»

سریال اصلی اسپوکز ساخته بی بی سی که از برنامه های محبوب مخاطبان است و جوایز متعددی دریافت کرده ، در ایران با نام ام آی فایو معروف شده است.

فیلم «اسپوکز، خیر بزرگ » هم اکنون در سینماهای بریتانیا نمایش است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موزه‌ جاسوسی پراگ؛ حکومت چکسلواکی چگونه مخالفانش را سرکوب می‌کرد؟

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید