Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تنوع و پیشرفت معماری غرفه کشورهای مختلف در نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵ میلان

تنوع و پیشرفت معماری غرفه کشورهای مختلف در نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵ میلان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در نمایشگاه اکسپوی ۲۰۱۵ میلان، ۱۴۵ کشور شرکت کننده با غرفه های متنوع شرکت کرده اند. بعضی از غرفه ها صیقلی و ساده، بعضی عجیب و غریب و برخی از آنها

آگهی

در نمایشگاه اکسپوی ۲۰۱۵ میلان، ۱۴۵ کشور شرکت کننده با غرفه های متنوع شرکت کرده اند. بعضی از غرفه ها صیقلی و ساده، بعضی عجیب و غریب و برخی از آنها برای بازدید کنندگان جالب و سرگرم کننده هستند.

یکی از رقابتهای مطرح این نمایشگاه عرضه غرفه ها و نحوه ساختمان و معماری آنهاست. غرفه مکزیک به شکل ذرت عظیم الجثه با تجلیلی از این مهمترین غله کشور ساخته شده است. بازدید کنندگان در شش طبقه غرفه که از کانالهای کشاورزی و آبیاری مکزیک باستانی الهام گرفته شده است، هدایت می شوند.

معمار غرفه مکزیک می گوید: «مفهوم معماری غرفه از فرهنگ غنی مکزیک گرفته شده است. ایده آن را از ذرت، یکی از مهمترین محصولاتی که مکزیک به دنیا عرضه کرده است گرفته ایم.»

غرفه برزیل با به کار گرفتن تور و یک محوطه بیرونی بزرگ ساخته شده است. ورودی این غرفه یک تور معلق است و بازدید کنندگان با عبور از آن به محوطه داخلی وارد می شوند. زیر آن باغ کوچکی برای نشان دادن محصولات برزیل مانند قهوه و میوه های استوایی وجود دارد.

معمار غرفه برزیل می گوید: «به عنوان راهی برای جلب مردم از تور استفاده کریم. یک غرفه نفوذ پذیر. نمی خواستیم غرفه ما یک راهروی طولانی باشد که ورود به آن سخت است. این پاویلیونی با ورودی بزرگ و باز است که حتی ورود به آن برای بازدید کننده جالب است.»

در میان ۱۴۵ کشور شرکت کننده در اکسپوی میلان، حدود یک سوم آنها در ساختن غرفه اختصاصی شان سرمایه گذاری کردند. از جمله غرفه سوئیس که با صرف ۲۵ میلیون دلار ساخته شده است و در آن بهترین محصولات کشور عرضه می شود.

معمار این غرفه می گوید: «در مرکز غرفه سوئیس چند برج وجود دارد که با مواد غذایی مختلف پر شده است. همه بازدید کنندگان می توانند برایگان از این مواد غذایی استفاده کنند. البته اگر هر بازدید کننده مقدار زیادی بردارد محتوای آن تمام می شود. این نشان می دهد که رفتار مردم نسبت به مواد غذایی بسیار مهم است.»

معماران فرانسوی با در نظر گرفتن حاصلخیزی کشورشان غرفه فرانسه را طراحی کرده اند . غرفه با مساحت هفت هزار متر مربع تماما از چوب فرانسوی ساخته شده است.

طراح این غرفه می گوید : «می خواستیم تنوع سرزمین فرانسه را نمایش دهیم. برای نمای داخلی سوراخ هایی تراشیدیم که نماد تپه و کوههای فرانسه است و در نمای بیرونی آن نیز برجستگی ها تپه و کوهها را نشان می دهد.»

از شرق تا غرب دنیا، کشورهای مختلف غرفه ها را با استفاده از مصالح پایدار ساخته اند که دست کم نیمی از آن باید فضای آزاد باشد.

نمایشگاه اکسپوی ۲۰۱۵ میلان از اول ماه مه تا ۳۱ اکتبر دایر است .

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟