هفت هنرمند و جشنواره «اتفاقی» رقص در قاهره

هفت هنرمند و جشنواره «اتفاقی» رقص در قاهره
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هفت طراح رقص از کشورهای مصر، کانادا، آمریکا، بریتانیا و هلند در یک جشنواره رقص در قاهره شرکت کردند. این جشنواره به نام «اتفاقی» اوایل ماه جاری در

آگهی

هفت طراح رقص از کشورهای مصر، کانادا، آمریکا، بریتانیا و هلند در یک جشنواره رقص در قاهره شرکت کردند. این جشنواره به نام «اتفاقی» اوایل ماه جاری در تئاتر روابط این شهر برگزار شد.

آنا ماریا رقصنده هلندی که هنرمند میهمان کپمانی رقص عزت عزت قاهره است در باره نام این جشنواره می گوید: «این همکاری بین هفت رقصنده است که به طور اتفاقی در یک زمان اجرا داشتند. تصمیم گرفتیم با هم کار کنیم و یک جشنواره ترتیب دادیم.»

اجرای دو نفره آنا ماریا و عزت اسماعیل رقصنده مصری به نام «تداوم»، به زندگی و تداوم آن اشاره دارد و لحظاتی انتقالی زندگی و عبور از مرحله ای به مرحله دیگر توصیف می کند.

نمایش «تعادل» توسط حسن عبد الحامد طراحی شده است و با زبان حرکت، ارتباط بین رویا و تعادل و نیز ترکیب آنها به یکدیگر را بیان می کند.

این رقص همچنین بیانی از رابطه بین کابوس، واقعیت و گذشته و حال است. حسن عبد الحامد رقصنده و طراح حرکات می گوید: «این تعادلی بین گذشته و حال، بین خوب و بد است. با بهره بردن از شیوه های مختلف رقص مسائل انسانی مانند نفرت و کنترل را بیان می کند. سعی کردم در رقص همه این ها را با هم ترکیب کنم و با فرد مقابلم که آینه حرکات من است نشان دهم.»

رقص «هیولا» کار مگان مزاریک، هنرمند آمریکایی، رقصی انفرادی در باره هویت زنانه در دنیای مدرن است. ساختار رقص با آفرینش تصاویری از قهرمانان و نیز شخصیت های شرور شروع می شود. بستر رقص مگان مزاریک یک سرزمین فانتزی و خیالی است که شاهزاده ها همیشه پیروز نمی شوند و شخصیت های شرور همیشه بد نیستند.

تماشاگران از این نمایش های جسورانه که با فروش بسیار خوب همراه بود استقبال کردند.

محمد شیخ ابراهیم، گزارشگر یورونیوز از قاهره می گوید: «گروههای رقص با عبور از مرزها، حامل پیام صلح هستند. آنها امیدوارند به مخاطبان خود در دنیای عرب لبخند هدیه کنند و با تلطیف رویدادهای پیرامون، برای آنها شادی بیافرینند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟