Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نمایشگاه «پیاف» به مناسبت صدمین سالگرد تولد بانوی آواز فرانسه

نمایشگاه «پیاف» به مناسبت صدمین سالگرد تولد بانوی آواز فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نمایشگاه بزرگداشت ِادیت پیاف، معروف به بانوی آواز فرانسه، در کتابخانه ملی فرانسه در پاریس برگزار می شود.

در این نمایشگاه که به مناسبت صدمین سالگرد تولد ادیت پیاف برپا شده است، چهارصد قطعه از جمله پوستر، نامه، دست نوشته، عکس، فیلم و پیراهنهای سیاه که لباس مورد علاقه پیاف بود، در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است.

بیننده در نمایشگاه، زندگی پیاف را گام به گام، از روزهای دشوار شروع کار خوانندگی تا درخشش وی بعنوان ستاره ای بین المللی را دنبال می کند.

ژوئل هاتول، مسئول نمایشگاه می گوید: «در این نمایشگاه وارد دنیای رنگها و شکلهای مختلف می شوید. به کمک منظره پردازی و راهنمای صوتی و تصویری در دنیای پیاف غرق می شوید، باید بگویم در “دنیاهای پیاف“؛ چون بیش از یک دنیای پیاف وجود دارد و از آغاز تا پایان نمایشگاه پی درپی شگفت زده خواهید شد.»

پیاف به «لامُم پیاف» (La Môme Piaf) معروف شد که به زبان فرانسه یعنی «گنجشک کوچک». ترانه های چون «زندگی زیباست» (La vie en rose)، «مرثیه ای برای عشق» (Hymne a l’amour) و «از هیچ چیز پشیمان نیستم» (Non, je ne regrette rien) دوستداران فراوان یافت و تبدیل به نمادی از فرهنگ فرانسه شد.

یکی از بازدیدکنندگان می گوید: «پیاف زن فوق العاده ای بود. سختی های زندگیش را در نظر بگیرید و موفقیت هایی که در زمان کوتاهی به دست آورد؛ آدم حیرت می کند. صدایش چه قدر قوی و تأثیرگذار است!»

بازدیدکننده دیگری می گوید: «بخت با من بود که سالها در “منیل مونتان” زندگی کرده ام، همان خیابانی که ادیت پیاف در آن زندگی می کرد. به همین دلیل می خواستم این نمایشگاه را ببینم که خیلی هم خوب برگزار شده است. زندگی پیاف را همان طور باز می گوید که بوده است بدون هیچ کم و کاستی.»

پیاف اغواگر چیره دستی بود و در باره مردان زندگیش و همین طور شهر محبوبش، پاریس مطالبی نوشته است که در نمایشگاه دیده می شود. وی در سال ۱۹۶۳ میلادی، در ۴۷ سالگی بر اثر بیماری سرطان درگذشت.

نمایشگاه «پیاف» روز ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین ماه) آغاز شده است و درهای آن تا روز ۲۳ اگوست (اول شهریور ماه) به روی بازدیدکنندگان باز است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟