Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مستندی از «امی واینهاوس» خشم خانواده او را برانگیخت

مستندی از «امی واینهاوس» خشم خانواده او را برانگیخت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلم مستندی درباره امی واینهاوس، خواننده بریتانیایی که اول مرداد سال ۱۳۹۰ بر اثر مسمویت الکلی درگذشت واکنش منفی پدر او را برانگیخته است. میچل

آگهی

فیلم مستندی درباره امی واینهاوس، خواننده بریتانیایی که اول مرداد سال ۱۳۹۰ بر اثر مسمویت الکلی درگذشت واکنش منفی پدر او را برانگیخته است. میچل واینهاوس، مستند سینمایی درباره زندگی غم انگیز دخترش را دروغین و غیر واقعی دانسته است.

خانواده واینهاوس در ابتدا و پس از تماشای نسخه اولیه این فیلم مستند تلاش کردند که جلوی انتشار آن را بگیرند اما آنها از جمله جنیس، مادر امی، تنها اجازه دادن نظری مشورتی داشتند و حق تائید یا رد مستند را نداشتند.

کارگردان این فیلم آصف کاپادیا است که برای مستند «سنا» درباره آیرتون سنا، راننده سابق فرمول یک، برنده جایزه بفتا شده بود.

پدر امی از اینکه این فیلم، او و رای کوزبرت، مدیر سابق امی و بلیک فیلدر سیویل، شوهر سابق او را به عنوان خائنان به او معرفی می کند شکایت دارد.

میچل واینهاوس می گوید: «آنها تلاش کردند یک فیلم هالیوودی جنجالی بسازند و فراموش کردند که این یک مستند است. در نتیجه فیلم دارای یک قهرمان است و خائنانی دارد که من، ری و بلیک هستیم. در پایان فیلم، قهرمان که امی است می میرد. آنها به عمد من را در بدترین حالت نشان داده اند و چیزهایی گفته اند که تنها بخشی از واقعیت و ناقص است.»

امی واینهاوس یکی از بااستعدادترین خوانندگان نسل خودش محسوب می شد. این خواننده که با ترانه هایی همچون “ترک اعتیاد” و “بازگشت به سیاه” شناخته می شود در طول زندگی حرفه ای خود با مشکلات اعتیاد به الکل و مواد مخدر دست و پنجه نرم می کرد.

میچل واینهاوس همچنین معتقد است که این فیلم، او را پدری غایب و بلیک، شوهر سابق امی را مقصر مشکلات اعتیاد او به مواد مخدر نشان می دهد.

میچل واینهاوس می گوید: «من تنها برای خودم مبارزه نمی کنم. برای امی مبارزه می کنم چون این فیلمی نیست که امی آن را می خواست. او می خواست که دوستان
واقعی اش شناخته شوند که اینچنین نیست. او دلش می خواست که از مردی که می خواهد با اوازدواج کند در فیلم نام برده شود که اینچنین نیست. او نمی خواست که من به این شکل نشان داده شوم چون می دانست که همه ما چه مشکلاتی را پشت سر گذاشتیم. بنابراین ما اکنون تائیدمان را از روی این فیلم برداشته ایم. در تیتراژ نباید هیچ اشاره ای به ما شود چون ما به هیچ شکلی از این فیلم حمایت نمی کنیم.»

امی واینهاوس هنگامی که جسدش یک عصر شنبه در آپارتمانش در محله کامدن لندن و در کنار چند بطری خالی ودکا پیدا شد تنها ۲۷ سال سن داشت. در جریان تحقیق در مورد مرگ او، علت مرگ “حادثه ای ناگوار” ذکر شد.

این فیلم مستند درباره امی واینهاوس به کارگردانی آصف کاپادیا در جشنواره فیلم کن نشان داده خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد