Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

میلان؛ تلاقی دنیای هنر، غذا و مد در یک نمایشگاه ویژه

میلان؛ تلاقی دنیای هنر، غذا و مد در یک نمایشگاه ویژه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«هنر و رسوم مربوط به غذا از سال ۱۸۵۱» عنوان نمایشگاهی است که در موزه ترینال میلان برگزار شده است. این نمایشگاه رابطه سه دنیای غذا، هنر و مد را می

آگهی

«هنر و رسوم مربوط به غذا از سال ۱۸۵۱» عنوان نمایشگاهی است که در موزه ترینال میلان برگزار شده است. این نمایشگاه رابطه سه دنیای غذا، هنر و مد را می کاود.

جرمانو چلانت، منتقد هنری و مبدع جریان هنری معاصر “آرته پوورا” و ایتالو روتا معمار ایتالیایی، دو برگزار کننده این نمایشگاه هستند. ایتالو روتا می گوید: «با ورود به این اتاق از بوی قهوه وارد فضایی می شویم که در آن بوی شکلات و نان در آن به مشام می رسد. این بوها وسیله ای برای کار هنری هستند. از این رو، در این نمایشگاه ما تنها با دیدن (عناصر بصری) سرکار نداریم، بلکه تمام حواس پنجگانه ما درگیر هستند. بازدیدکننده می تواند به این ترتیب چیزهای پیچیده را که نمایشگاه به تصویر می کشد، در ذهن خود نگه دارد، چیزهایی مثل : بی اشتهایی، پرخوری، قحطی، یا حتی لذت بردن از دیدن یک کیک رنگانگ.»

این نمایشگاه زیر مجموعه نمایشگاههای جهانی “ اکسپو ۲۰۱۵ میلان” است، رویدادی جهانی که با موضوع تغذیه برای زمین و انرژی برای حیات برگزار می شود و هم مجالی برای آشنایی با عادات غذایی فرهنگهای مختلف است و هم زمانی برای همفکری و تبادل نظر شرکت کنندگان درباره مسئله غذا، کره زمین و زندگی است.

جرمانو چلانت می گوید: «هدف نمایشگاه این است که پیچیدگی های مسائل تاریخی از سال ۱۸۵۱، یعنی سالی که اولین اکسپو جهانی در لندن برگزار شد تا میلان اکسپو ۲۰۱۵ را برای بازدیدکننده به تصویر بکشد. نمایشگاه جهانی میلان اکسپو نگاهی است به موضوع غذا در تمام هنرها، عکاسی، سینما، ادبیات، نقاشی، مجسمه سازی و مد، به این ترتیب بازدیدکننده تصویری کامل از کارهای فکری و روشنفکری خواهد داشت که حول و حوش غذا طی این مدت انجام شده است.»

در راهروهای نمایشگاه آثار هنری اعم از نقاشی و معماری، مد، فیلم، اسناد و کتاب در مورد خوراک، و غذا خوردن به نمایش گذاشته شده است. پرسه زدن در این فضاها، چشم اندازی کلی از زیبایی شناسی این حوزه از فرهنگ عامه را در اختیار بازدیدکننده قرار می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟