Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جشنواره سالانه ساحل؛ موسیقی در میان تپه های شنی آفریقا

جشنواره سالانه ساحل؛ موسیقی در میان تپه های شنی آفریقا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جشنواره سالانه ساحل در صحرای لمپول (Lompoul) برگزار می شود که صحرایی کوچک (حدود هجده کیلومتر مربع) در ۱۴۵ کیلومتری بندر سنت لوئیس در سنگال است

آگهی

جشنواره سالانه ساحل در صحرای لمپول (Lompoul) برگزار می شود که صحرایی کوچک (حدود هجده کیلومتر مربع) در ۱۴۵ کیلومتری بندر سنت لوئیس در سنگال است. سالانه در ابتدای بهار، این جشنواره، فرهنگ و موزیک پهنای قاره آفریقا را گرامی می دارد.

مودو اندیای، موسیقیدانی از منطقه کازامانس در جنوب سنگال معتقد است که این جشنواره محل گرهم آمدن سنتهای مختلف در کنار یکدیگر است. او می گوید: «این یک همایش است. برای مثال اگر می خواهید فرهنگ ها را گردهم بیاورید شما آنها را دقیقا به این شکل جمع می کنید و جشنواره ای می شود که موریتانیایی ها می توانند سنگال را بشناسند. دیروز ویو فارکا توره، پسر علی فارکا توره، موسیقیدان برنده گرمی اهل مالی در اینجا به اجرا پرداخت. همه می توانستند به کنسرت بیایند و او هم فقط برای این کنسرت به سنگال آمده بود.»

موزیک آفریقایی عمدتا در سنت موزیک هر کشور یا حتی هر منطقه ای ریشه دارد. سَهد سَر، خواننده اصلی و نوازنده گیتار گروه «سَهد و چهل تیکه ناتال» (Sahad and The Nataal Patchwork) مستقر در داکار، پایتخت سنگال است.

سَهد سَر می گوید: «این جشنواره فرهنگ اینجا در ساحل را ترویج می کند. حکمت، فرهنگ و شیوه زندگی ما را نشان می دهد. واقعا فکر می کنم که جشنواره ساحل حول چنین محوری می چرخد.»

این جشنواره همچنان برای فرد آشنا با فرهنگ ساحل محلی مهم است. بیش از دو هزار بازدید کننده روز ۱۵ و ۱۶ فروردین به اینجا آمدند تا ضرب آهنگ موزیک آفریقایی را حس کنند. بازدید کنندگان می توانند تمام شب بر روی تپه های شنی برقصند و یا شب را در فضای بیرون در صحرا و در یکی از دویست خیمه های سفید موریتانیایی که همچون چادر خواب می مانند سر کنند.

باسکو کویات، هنرمند اهل مالی یکی از هنرمندان مطرح بود که به اجرا با ساز انگونی که عود مخصوص غرب آفریقاست پرداخت.

به گفته برگزارکنندگان، از سال ۲۰۰۹ بیش از سی اجرای موسیقیایی از چهارده کشور مختلف در این جشنواره انجام شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟