Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«کشتن خوب»؛ فیلم جدید ایتان هاوک

«کشتن خوب»؛ فیلم جدید ایتان هاوک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«کشتن خوب» عنوان فیلم جدید ایتان هاوک است که نگاهی دارد به خلبان یک جت جنگنده که تبدیل به خلبان پهپاد (هواپیمای بدون سرنشین) می شود. او نصف روز را

آگهی

«کشتن خوب» عنوان فیلم جدید ایتان هاوک است که نگاهی دارد به خلبان یک جت جنگنده که تبدیل به خلبان پهپاد (هواپیمای بدون سرنشین) می شود.

او نصف روز را با طالبان از طریق کنترل از راه دور می جنگند و نصف دیگر روز به خانه خود در حومه شهر و نزد همسر و بچه هایش می رود. این ماموریت اما برای او سوال برانگیز می شود، آیا او بیشتر از آنکه تروریست بکشد، تروریست می سازد؟ آیا او در جنگی بی پایان شرکت دارد؟

ایتان هاوک می گوید که آنچه او را جذب این آخرین همکاری اش با اندرو نیکول، کارگردان فیلم کرد کم اطلاعی اش از جنگیدن همراه با پهپادها بود. او می گوید:«خوب این یک موضوعی است که بیشتر ما اطلاعی از آن نداریم. در روزنامه می خوانیم که حمله هوایی در یمن رخ داده یا می دهد و من فکر نمی کنم هیچکدام از ما بدانیم که معنای واقعی آن چیست.»

ایتان هاوک در مورد نقش فناوری در سال ۲۰۱۵ می گوید: «این جالب است که مسائلی که فیلم به آن می پردازد حالت افراطی دارند. اینکه فناوری چطور بر جنگ تاثیر می گذارد. حالا دیگر نه تنها نیازی به اینکه دشمن را ببینید یا با او تماس داشته باشید نیست بلکه حتی نیازی نیست که به کشوراو بروید و یا کسی که او را ملاقات کرده ببینید. تاکنون نیاز بود که شما حداقل به کشور آنها بروید اما الآن می توانید کار را از خانه انجام دهید. امری که به اشکال مختلف در مورد تمام جنبه های زندگی ما صادق است. این حالتی که ما حس می کنیم که به همه جا می توانیم برویم و همه چیز را می توانیم بدانیم. در عین حال به شکلی به شما این حس را می دهد که ارتباطتان با همه چیز قطع است.»

هاوک ارتباط خاص خودش را با شخصیتش در این فیلم برقرار کرده است و از زوایای دیگری به سنت جنگ و نحوه تاثیر گذاری آن بر روی سرباز در موقعیت نبرد نگاه کرده است.

ایتان هاوک درباره نحوه جستجویش برای این شخصیت می گوید: «شخصیت من بحرانی روحی را تجربه می کند، عجیب است چون به اشکال مختلف این امر به انتخاب بین درست و غلط بر نمی گردد. او دلش برای افتخار جنگیدن به شیوه قدیم تنگ می شود. مثل این می ماند که یک خلبان جنگنده اف-۱۶ حالا تبدیل به سامورایی یا چیزی شبیه آن بشود، چیزی که متعلق به گذشته است.»

فیلم «کشتن خوب» نامزد جایزه شیر طلایی جشنواره ونیز بود و از روز۲۱ فروردین در بریتانیا و ایرلند اکران می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد