Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رویای مدینه، مستندی درباره جنگ و کودکان سودان

رویای مدینه، مستندی درباره جنگ و کودکان سودان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلم «رویای مدینه» اثر اندرو برندز، مستند ساز آمریکایی با هدف افزایش آگاهی جهانیان و هشدار به آنها درباره جنگهای بیست سالۀ سودان و بویژه نبردهای

آگهی

فیلم «رویای مدینه» اثر اندرو برندز، مستند ساز آمریکایی با هدف افزایش آگاهی جهانیان و هشدار به آنها درباره جنگهای بیست سالۀ سودان و بویژه نبردهای کوههای نوبای در این کشور ساخته شده است.

اندرو برندز دو سال نیم پیش ساخت این فیلم را آغاز کرده، یعنی زمانی که در اردوگاه پناهجویان در جنوب سودان بوده است. بخش عمده این فیلم درباره دختر کوچکی به نام مدینه است که او را می توان آیینه ای از امیدها و آرزوهای تمام دختران این اردوگاه دانست.

کارگردان می گوید: «مدینه ناراحت است زیرا نمی تواند درس بخواند. زیرا در یازده سالگی شاهد جنگ و کشتار مردم بوده. او واقعا برای کشورش ناراحت است. می دانید او می گوید “آرزوی من این است که بتوانم درس بخوانم و به این ترتیب می توانم برگردم و از کشورم حمایت کنم”. این پیام زیبایی است.»

برای تهیه این فیلم مستند، اندرو برندز به مناطق مختلف کشور سفر کرده و تهدیدهایی که متوجه شهروندان عادی است، خطرات زندگی، قحطی و بحرانهای انسانی موجود در این کشور و فرار مردم بسوی سودان جنوبی برای دوری از خشونتها را به تصویر کشیده است. او می گوید که احساس می کرده باید این داستان را بیان کند زیرا این جنگ و عواقب آن فراموش شده است.

اندرو برندز می گوید: «هدف من در این فیلم انتقال یک پیام بوده. پیامی درباره آنچه واقعا در آنجا اتفاق می افتد. اینکه کودکان را با بمباران می کشند و کودکان در اثر قحطی می میرند. این پیامی است که باید به دیگران رسانده می شد. این هدف اصلی من بود. درباره آنچه در کوههای نوبای سودان در حال وقوع است و این پرسش اساسی که در قبال آن، چه باید کرد.»

فیلم «رویای مدینه» اخیرا در جشنواره فیلم آتلانتا به نمایش درآمد و اکران آن در نیویرک از ۱۵ اردیبهشت آغاز خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد