آثار پیکاسو و دالی در کنار یکدیگر

آثار پیکاسو و دالی در کنار یکدیگر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سالوادور دالی و پابلو پیکاسو دو نقاش بزرگ، دو دوست و دو رقیب بشمار می روند. آثار این دو نقاشِ نامی در موزه پیکاسوی بارسلون در کنار یکدیگر به نمایش

آگهی

سالوادور دالی و پابلو پیکاسو دو نقاش بزرگ، دو دوست و دو رقیب بشمار می روند. آثار این دو نقاشِ نامی در موزه پیکاسوی بارسلون در کنار یکدیگر به نمایش درآمده است. در کنار آثار این دو هنرمند، نقاشی های دیگو ولاسکز نقاش و چهره نگار اسپانیایی و هنرمند محبوب فیلیپ چهارم پادشاه اسپانیا نیز به چشم می خورد.

علیرغم اینکه پیکاسو حدود ۲۰ سال از سالوادور دالی مسن تر بود اما این دو نقاش برجسته رفاقت و همکاری نزدیکی با یکدیگر داشته اند. در برخی موارد آنها رقیب یکدیگر نیز محسوب می شدند.

رییس موزه پیکاسوی بارسلون می گوید: «پیکاسو و ژرژ براک دو چهره سبک کوبیسم هستند. در ادامه پیکاسو به عضویت جنبش سورئالیستها در نیامد. اما تبدیل به شخصیتی شد که همه سورئالیستها به سمت او روی آوردند. دالی چهره نمادین سورئالیستهاست. کارهای سبک کوبیسم دالی در اوایل دهه ۲۰ میلادی می تواند به عنوان دیالوگی با آثار پیکاسو تلقی شود.»

در این موزه ۷۸ اثر از جمله تابلوها و طراحی های این هنرمندان به چشم می خورد. همچنین مجموعه ای از نامه ها و کارت پستالهای ارسالی توسط دالی به پیکاسو نیز در معرض نمایش قرار گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟