Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نبرد بر سر رژیم های غذایی در فیلم «امگا ۳»

نبرد بر سر رژیم های غذایی در فیلم «امگا ۳»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ادواردو دل جانو، نویسنده و کارگردان برای اولین بار فیلمی علمی تخیلی و صد در صد کوبایی به نام «امگا ۳» ساخته است. این فیلم در جشنواره فیلم فانتاسپورتو

آگهی

ادواردو دل جانو، نویسنده و کارگردان برای اولین بار فیلمی علمی تخیلی و صد در صد کوبایی به نام «امگا ۳» ساخته است. این فیلم در جشنواره فیلم فانتاسپورتو در پورتو پرتغال به نمایش در آمد و یورونیوز با دست اندرکاران آن گفتگو کرده است.

ادواردو دل جانو می گوید: «من همیشه شکستن کلیشه ها را دوست داشتم. کلیشه به این معنا که اگر شرایط خاصی در کشورتان وجود دارد باید حتما از آن حرف بزنید. شرایط انسانی و بنیادگرایی مسئله ای جهانی است و همه ما از آن رنج می بریم.»

داستان فیلم درباره جامعه ای در آینده است که تحت سلطه گیاه خواران بوده و مردم آن به گوشت خوردن با دیدی منفی می نگرند. چندین دسته از گیاهخواران در این جامعه وجود دارند از جمله طرفداران رژیم غذایی ماکروبیوتیک، طرفداران رژیم غذایی سبزیجات و طرفداران رژیم غذایی شیر و تخم مرغ که در جنگ با یکدیگر هستند تا رژیم غذایی خودشان را حاکم کنند. شخصیتهای اصلی داستان دو سرباز از دو جبهه رقیب هستند که با هم به اسارت گرفته می شوند.

دلنیس فونتس، هنرپیشه می گوید: «امتحانات اولیه سخت ترین قسمت کار بود. وقتی ادواردو صحنه نبرد بین طرفداران مایکروبیوتیک و طرفداران سبزیجات را به من نشان داد، من فکر کردم که این جنگی است بین علامت های تجاری آبجو. تنها بعد از پایان امتحان اولیه بود که فهمیدیم موضوع چه بوده است. خیلی خنده دار بود.»

کارلوس گونزالوو، هنرپیشه می گوید: «موضوع رژیم غذایی یک بهانه بود برای ادواردو که در مورد انواع رنجهای انسانی صحبت کند که بسیار پیچیده تر از خوردن گوشت یا تخم مرغ هستند. باید با آنچه که کوبایی ها سالها است با آن رو به رو هستند مرتبط باشد.»

این فیلم حرکت زنده را با انیمیشن ترکیب می کند و موسیقی متن فیلم توسط اسوالتو مونتس نوازنده معروف آرژانتینی اجرا شده است. تهیه کنندگان فیلم در نظر دارند فیلم را به سایر جشنواره های جهانی ببرند. این فیلم مرداد ماه گذشته در کوبا نمایش داده شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد