Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فیلم مستند جنبش میدان

فیلم مستند جنبش میدان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرهی لوزنیتسا، تهیه کننده فیلم "میدان"، نخستین فیلم مستند درباره انقلاب اوکراین در سال دوهزار و سیزده است. در اوایل سال دو هزار و چهارده بود که جنبش میدان به رژیم ویکتور یانوکوویچ پایان داد. فیلم "مید

آگهی

سرهی لوزنیتسا، تهیه کننده فیلم “میدان“، نخستین فیلم مستند درباره انقلاب اوکراین در سال دوهزار و سیزده است. در اوایل سال دو هزار و چهارده بود که جنبش میدان به رژیم ویکتور یانوکوویچ پایان داد. در موزه هنرهای زیبای بروکسل و دیگر مراکر فرهنگی بلژیک با گزارشگر یورونیوز، ناتالیا ریچاردسون به گفتگو نشسته است.

فیلم “میدان” داستانسرا و مفسر ندارد و تنها ضبطی است از وقایع “میدان” با حفظ ترتیب زمان.

سرهی لوزنیتسا می گوید نمی توانسته نسبت به انقلاب میدان بی تفاوت بماند: “جالب بود که آنچه را در میدان رخ می دهد، ضبط کنم؛ اینکه مردم چطور به میدان میایند، چطور می ایستند. بسیار دشوار بود که برای نود روز در آنجا بایستم. کار حقیقتا دشواری بود.”

این فیلم همچنین در روسیه نیز به اکران درآمد که در آن اکثریت مردم با نظرات ولادیمیر پوتین درمورد اوکراین موافقند.

سرهی لوزنیتسا می افزاید: “فکر نمی کنم آنها (مردم روسیه) این فیلم را دیده یا به آن احتیاجی داشته باشند. آنرا در یک فستیوال فیلم و در اتاقی نشان دادند که تنها ظرفیت یکصد تا دویست نفر را داشت.”

سرهی لوزنیتسا می گوید: “فیلم یک پژوهش اجتماعی نیست. ترجیح می دهم شما بعنوان یک تماشاگر درمورد آنچه می بینید قضاوت کنید. بعنوان یک خالق، نباید نظر خودم یا شخص دیگری را بر شما تحمیل کنم.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد