Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آنجلیکا؛ روایت سرکوب جنسیتی دوران ویکتوریایی انگلستان

آنجلیکا؛ روایت سرکوب جنسیتی دوران ویکتوریایی انگلستان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلم آنجلیکا به کارگردانی میچل لیختن اشتاین، براساس داستانی از آرتور فیلیپ، روایتگر زندگی یک زوج اشرافی در انگلستان قرن نوزدهم است. پس از تولد اولین

آگهی

فیلم آنجلیکا به کارگردانی میچل لیختن اشتاین، براساس داستانی از آرتور فیلیپ، روایتگر زندگی یک زوج اشرافی در انگلستان قرن نوزدهم است. پس از تولد اولین فرزند این زوج، آنجلیکا، زندگی این خانواده دچار مجموعه ای از حوادث غیرقابل فهم با منشایی ماوراء طبیعی می شود.

جنا مالون، در این فیلم در نقش کونستانس، کاراکتر مرکزی فیلم ظاهر می شود. زنی که در آستانه زایمان در حال مرگ است و پس از تولد فرزندش، با اینکه زنده می ماند اما، توانایی و میل برقراری رابطه جنسی را از دست می دهد آن هم در محیط مردسالار ویکتوریایی انگلستان.

جنا مالون، که ایفای نقش در بازی گرسنگان را در کارنامه دارد، درباره فیلم آنجلیکا می گوید: «از این خوشم آمد که فیلم کاملا مثل نمایش های عاشقانه انگلیسی یک زوج جوان شروع می شد و پیچ و تاب های زیادی داشت. این فقط یک داستان درباره عشق نبود بلکه عشق لایه های این داستان را تشکیل می داد. واقعیت واکنشهای عصبی یک زن در آن دوره، فشارهای جنسی در برابر تمایلات جنسی، این که یک زن بیشتر درباره لباس پوشیدن بداند تا درباره بدن خودش. همه اینها برایم جذاب بود.»

دوره ویکتوریایی انگلستان، با سبک لباسهایش شناخته می شود؛ سبک پوششی که سرانجام آماج نخستین حملات نسل اول فمینسیت های بریتانیایی هم قرار گرفت. لباسهای سنگینی که در عین حفاظت از نجابت و پاکدامنی، شکلِ بدن زنان “خوبِ” طبقاتِ برخوردار جامعه را هم تحت تاثیر قرار می داد.

جنا مالون درباره تجربه پوشیدن چنین لباسهایی می گوید: «این فیلم از همه نظر بدن مرا تغییر داد. پوشیدن سینه بندها و دامن های فنری، راه رفتن و نفس کشیدن را تغییر می دهد. کسی در این باره چیزی نمی گوید، اما حتی شیوه غذا خوردن را هم عوض می کند. شیوه هضم غذای من هم عوض شده است. خوابم هم به هم ریخت چون نمی توانستم غذایی را که خورده بودم بطور کامل هضم کنم. دیوانه کننده بود.»

فیلم آنجلیکا، پس از نمایش در جشنواره فیلم برلین، در ماه فوریه در سینماهای آمریکا روی پرده رفته و بزودی در سینماهای اروپا اکران خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد