Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نامزدهای «بهترین فیلم مستند» برای کسب جایزه اسکار

نامزدهای «بهترین فیلم مستند» برای کسب جایزه اسکار
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلم «نمک زمین» نامزد دریافت جایزه اسکار در رده «بهترین فیلم مستند» در هشتادوهفتمین مراسم سالانه آکادمی علوم و هنرهای سینما شده است. این فیلم که توسط

آگهی

فیلم «نمک زمین» نامزد دریافت جایزه اسکار در رده «بهترین فیلم مستند» در هشتادوهفتمین مراسم سالانه آکادمی علوم و هنرهای سینما شده است.

این فیلم که توسط «جولیانو ریبیرو سالگادو» و «ویم وندرس» کارگردانی شده، داستانهای یک عکاس را به تصویر کشیده که تاریخ چهل سال اخیر قاره آفریقا، درگیری ها، گرسنگی و در نهایت مهاجرتهای دسته جمعی مردم آن را توصیف می کند.

ویم وندرس که هفته گذشته در جشنواره بین المللی فیلم برلین نیز شرکت کرده بود، ناامیدانه می گوید: «هرگز نمی توان فهمید که آیا این جایزه را بدست می آوریم یا نه. موضوع درباره این نیست که آیا شایستگی دریافت آن را داریم یا نه، بلکه در این باره است که آکادمی چگونه تصمیم خواهد گرفت. آمریکایی ها سلیقه های متفاوتی دارند و نظرشان درباره موضوعات، متفاوت است. پس از ساخت فیلم “کلوپ اجتماعی خوش منظره” همه به من می گفتند تو بدون شک برنده ای اما من برنده نشدم! به همین دلیل امسال آنجا می روم بدون اینکه انتظاری داشته باشم. ما می خواهیم برنده شویم اما شانسی نداریم. به هر حال شانس مان را امتحان می کنیم.»

وندرس می گوید ایده ساخت این فیلم زمانی به ذهنش رسیده که تصاویری را که عکاس به او نشان داده، دیده و با مهارتهای بی نظیرش در شرح وقایع آشنا شده است.

فیلم «شهروند شماره چهار» که توسط لورا پوآتراس کارگردانی شده نیز جزو فیلمهایی است که امید کسب جایزه اسکار را دارد و مورد تحسین منتقدان است. این فیلم جرقه لازم برای ایجاد یک گفتگوی جهانی درباره برنامه های نظارتی دولتها را بوجود آورده است.

این فیلم سفر پوآتراس و گلن گرینوالدِ روزنامه نگار، به هنگ کنگ را برای گفتگو با ادوارد اسنودن به تصویر کشیده است یعنی کسی که به افشاگری درباره فعالیتهای آژانس امنیت ملی آمریکا در کنترل شهروندان پرداخته است.

پوآتراس پیش از این مفتخر به دریافت جایزه سالانه انجمن کارگردانان آمریکا نیز شده بود.

فیلم «ویرونگا» نیز از فیلم های برجسته ای است که پیش بینی می شود برنده جایزه اسکار شود.

اورلاندو فن انسیدل، فیلمساز بریتانیایی در سال ۲۰۱۲ میلادی برای بازدید از پارک ملی ویرونگا و پروژه های اقتصادی آن به جمهوری دموکراتیک کنگو می رود و این سفر دقیقا با جنگهای داخلی این کشور مصادف می شود. او تمام این وقایع را به تصویر می کشد، بویژه ماجراهای مربوط به یک گروه از افراد شجاع در «ویرونگا» که زندگیشان را به خطر می انداختند تا آخرین بازماندگان گوریل های کوهی در جهان را نجات دهند.

فیلم های «در جستجوی ویوین مایر» به کارگردانی جان مالوف، و «آخرین روز در ویتنام» به کارگردانی روری کندی نیز از دیگر فیلم هایی هستند که امسال برای بخش بهترین فیلم های مستند اسکار نامزد شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم مرد پرنده ای سه جایزه اسکار را ربود

اسکار ۲۰۱۵؛ نامزدهای دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدهای اسکار بهترین هنرپیشه مرد چه کسانی هستند؟