نمایشگاه خودروهای قدیمی در پاریس

نمایشگاه خودروهای قدیمی در پاریس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بعد از نیم قرن خاک خوردن در ملکی دورافتاده در غرب فرانسه، شصت خودروی جمع آوری شده متعلق به «روژر بایون» گردآورنده فرانسوی خودرو اینک در نمایشگاه ۲۰۱۵

آگهی

بعد از نیم قرن خاک خوردن در ملکی دورافتاده در غرب فرانسه، شصت خودروی جمع آوری شده متعلق به «روژر بایون» گردآورنده فرانسوی خودرو اینک در نمایشگاه ۲۰۱۵ خودروهای ارزشمند پاریس «Retromobile» به فروش می رسند. این نمایشگاه از ۱۵ تا ۱۹ بهمن برگزار می شود.

«بوگاتی»، «مازراتی»، «فراری» و «هیسپانو سوییزا» برخی از مارکهای اسطوره ای حاضر در این مجموعه خارق العاده هستند که به خریداران فرصتی بی همتا می دهد تا خودروهای قبل از جنگ دوم جهانی را بدست آورند.

یک کارشناس این حراج می گوید: «ما امیدواریم که به رقم بیست میلیون یورو برسیم که رقم خوبی خواهد بود زیرا این فرصت تنها یک بار پیش می آید که بتوانید خودرویی با قابلیت تعمیر مربوط به دهه های چهل یا پنجاه (میلادی) را خریداری کنید.»

از نکات برجسته این رخداد مجموعه ۱۴ خودرو گردآوری شده از «پگاسو» سازنده اسپانیایی پیشین خودرو است.

اولین خودروهای «پگاسو» که در اسپانیای بعد از جنگ ساخته شدند خودروهایی پیشرو برای زمان خویش بودند. مدیر این نمایش می گوید: «“پگاسو” یک سازنده کوچک خودرو است. آنها ۸۴ خودرو ساختند که زیاد نیست. ما اینجا چهارده مورد آن را گردآوری کرده ایم که یک ششم کل تولیداتش است.»

یکی از نامهای پرآوازه حاضر بر روی فرش قرمز «بوگاتی» متعلق به سازندگان فرانسوی خودرو است. برای اولین بار در این نمایشگاه مجموعه ای از سه خودروی «بوگاتی رویالز» حاضر هستند. این خودروهای بزرگ تجملی بین سالهای ۱۹۲۶ و ۱۹۳۳ ساخته شده اند.

مدیر موزه ملی خودرو می گوید: «“اتوره بوگاتی” در اواسط دهه ۱۹۲۰ معتقد بود که “هیچ چیز خیلی زیبا نیست و هیچ چیز خیلی گران نیست.” ایده او این بود که خارق العاده ترین و مجللترین خودرو ممکن را تولید کند. این خودروها ساخته شده بودند تا به سران کشورها و خانواده های سلطنتی اروپا فروخته شوند.»

بیش از پانصد خودرو در ۴۶ هزار متر مربع در نمایشگاه امسال در «پرت دو ورسای» پاریس به نمایش درآمده اند. انتظار می رود که صدهزار نفر تا ۱۹ بهمن از این نمایشگاه بازدید کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟