Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اکران صعود ژوپیتر آغاز شد

اکران صعود ژوپیتر آغاز شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اکران فیلم علمی تخیلی «صعود ژوپیتر» آغاز شد. این فیلم توسط لانا و اندی واچوفسکی تهیه شده؛ خواهر و برادری که پیش از این با ساخت سه گانه ماتریکس به

آگهی

اکران فیلم علمی تخیلی «صعود ژوپیتر» آغاز شد.

این فیلم توسط لانا و اندی واچوفسکی تهیه شده؛ خواهر و برادری که پیش از این با ساخت سه گانه ماتریکس به شهرتی جهانی رسیدند.

داستان فیلم درباره ژوپیتر جونز، دختر جوان خدمتکاریست که رویای داشتن زندگی بهتری را در سر دارد. او طی حوادثی با کین وایز آشنا می شود، کسی که به زمین فرستاده شده تا سرنوشتی را که برای ژوپیتر جوان مقدر شده، توضیح دهد و به این ترتیب او درمی یابد که باید جهان را نجات دهد.

در این فیلم بازیگرانی همچون ادی ردمین، چنینگ تیتوم، و میلا کونیس به نقش آفرینی می پردازند. آنها برای معرفی «صعود ژوپیتر» روز دوم فوریه در لس آنجلس گرد آمدند.

ادی ردمین می گوید: «من کمی نگران بودم زیرا شخصا قدرت تخیل خوبی ندارم. می دانستم که باید بسیاری از صحنه ها را صرفا در یک فضای سبز رنگ خالی بازی کنم و به همین دلیل نگران کیفیت بازی ام بودم. اما در نهایت تعجب این شیوه کار را بسیار آزادانه یافتم.»

میلا کونیس نیز می گوید: «من و چنینگ می خواستیم که با یکدیگر در فیلمی بازی کنیم. فکر می کنم بازی در فیلم علمی تخیلی واچوفسکیها چیزی است که اگر کسی خوره فیلمهای علمی تخیلی باشد، دوست دارد آن را انجام دهد. هر روز بازی در این فیلم برای من بسیار سرگرم کننده بود.»

لانا واچوسفکی، کارگردان این فیلم نیز درباره دنیایی که در «صعود ژوپیتر» به تصویر کشیده شده می گوید: «من مشغول تفکر درباره ماهیت خانه بودم. من به مدت ۱۰ سال مشغول تهیه سه گانه ماتریکس بودم. سپس به خانه بازگشتم. عید شکر گزاری بود و من بگونه ای غیرعادی به خواندن “اودیسه” و تماشای “جادوگر شهر اوز” پرداختم و به این موضوع فکر می کردم که چگونه در هر دو داستان درباره ارتباط میان خانه و هویت سخن می گویند و اینکه هویت تغییر خواهد کرد اما خانه همچنان مانند مکانی که شما می توانید به آنجا برگردید، باقی می ماند.»

حاصل این تفکر، ساخت فیلم «صعود ژوپیتر» به سبک و سیاق امروز آن بود.

بلژیک، فرانسه، آلمان و یونان اولین کشورهایی هستند که «صعود ژوپیتر» در آنجا اکران خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد