فروش بلیط های برلیناله آغاز شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فروش بلیط های برلیناله آغاز شد

شصت و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم برلین، برلیناله، پنجشنبه شانزده بهمن بطور رسمی افتتاح خواهد شد و قرار است در این جشنواره که به مدت دو هفته به طول می انجامد، حدود چهارصد فیلم به نمایش درآید.

فروش بلیط های جشنواره، از پنج روز پیش از گشایش آن، در پایتخت آلمان آغاز شده و صدها نفر از مشتاقان تماشای فیلم، مقابل مراکز فروش بلیط صف کشیده اند.

یکی از تماشاگران می گوید: «این جشنواره ای برای طرفداران فیلم هاست. به این معنی که شما و ستارگان، با همدیگر به تماشای فیلم ها می نشینید. گویا که در همان سطح و درجه ای قرار دارید که ستارگان هستند و برای اولین بار، همراه با آنها از یک جهان لذت خواهید برد.»

در کنفرانس مطبوعاتی که هفته گذشته به مناسبت آغاز به کار این جشنواره برگزار شد، دیتر کوسلیک، مدیر جشنواره درباره برنامه های امسال گفت: «ما دوباره ترکیبی از فیلمسازان برجسته را در کنار کارگردانان جوانی خواهیم داشت که فیلم هایشان را برای اولین بار در برلیناله نمایش خواهند داد.»

جشنواره بطور رسمی، پنج شنبه شانزده بهمن با پخش فیلم «هیچ کس شب را نمی خواهد» اثر ایزابل کویشت، کارگردان اسپانیایی افتتاح خواهد شد.

این اثر که تولید مشترک اسپانیا، فرانسه و بلغارستان است، داستانی متعلق به سال ۱۹۰۸ میلادی در گرینلند را بازگو می کند و درباره زنان و مردان شجاع و بلند پروازیست که برای رسیدن به عشق و افتخار، هر خطری را به جان می خرند.

امسال رییس هیات داوران جشنواره، دارن آرونوفسکی، کارگردان و تهیه کننده آمریکایی خواهد بود.

قرار است چهارده فیلم در جشنواره امسال برای دریافت خرس طلایی با یکدیگر رقابت کنند.