Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ترکیب افسانه های کلاسیک در فیلم «درون جنگل»

ترکیب افسانه های کلاسیک در فیلم «درون جنگل»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محصول جدید دیسنی با نام « درون جنگل» به سالن های سینما آمد. این فیلم به کارگردانی راب مارشال اقتباسی از اثر استفان سوندهایم است. این اولین بار نیست

آگهی

محصول جدید دیسنی با نام « درون جنگل» به سالن های سینما آمد. این فیلم به کارگردانی راب مارشال اقتباسی از اثر استفان سوندهایم است. این اولین بار نیست که مارشال از یک اثر کمدی موزیکال اقتباس می کند، او همچنین در فیلمهای دیگرش، «شیکاگو» (۲۰۰۲) و «نه» (۲۰۰۹) این تجربه را داشته است.

این فیلم چندین افسانه کلاسیک را با هم ترکیب کرده و بازیگرانی چون مریل استریپ در نقش جادوگر، جانی دپ در نقش گرگ و جیمز کوردن در نقش نانوا در آن بازی می کنند.

راب مارشال کارگران این فیلم می گوید: «خوب، برای من رویایی بود. من خیلی خوش شانسم. اولین بازیگری که به او فکر کردم مریل استریپ بود. من به او پیشنهاد کردم و او قبول کرد و این یکی از بزرگترین لحظاتی است که در زندگی یک کارگران اتفاق می افتد وقتی بازیگران رویایی تان بگویند که به کار شما علاقه دارند. فکر می کنم که او فوق العاده جذب موضوع شد. به نظر من این یک کار لوکس واقعی برای بازیگرانی بود که روی کار استفان سوندهایم کار کنند، بخاطر اینکه موضوع خیلی غنی، لایه لایه و بازیگر محور است. فیلم حاوی عواطف و احساسات زیادی است و فقط آهنگ و ریتم نیست.»

فیلم «درون جنگل» داستان یک نانوا و همسرش را حکایت می کند که مدتهاست بخاطر نفرین یک جادوگر، بچه دار نمی شوند. سرانجام جادوگر می پذیرد که این جادو را بی اثر کند اگر این زوج برای او یک گاو سفید به رنگ شیر، یک شنل قرمز به رنگ خون، دسته ای موی زرد رنگ به زردی ذرت و یک کفش به رنگ طلای خالص بیاورند. تلاش این زوج برای یافتن این خواسته ها، آنها را به افسانه های کلاسیک «جک و لوبیای سحر آمیز»، « شنل قرمزی»، «راپونزل و سیندرلا» می کشاند.

جیمز کوردن بازیگر نقش نانوا در این فیلم می گوید: «مهمترین نکته درباره کارهای استفان سوندهایم و بویژه این کار این است که موسیقی فقط برای موسیقی نیست. لحظه ای نیست که شما این کار را همانند یک داستان حس نکنید، داستان و بعد موسیقی و واقعا آهنگها این داستان را با خودش حمل می کند. اگر شما کمدی موزیکال را دوست داشته باشید، فکر نمی کنم که لزوما چیز بدی باشد، من شخصا در این فیلم بازی کردم و از آن لذت بردم اما مهمترین نکته درباره این کار این است که آهنگ اغلب بطور طبیعی در میان گفتگوها جاری می شود و مانند ریسمانی قطعات فیلم و داستانهای مختلف را بهم متصل می کند.»

فیلم « درون جنگل» نهم ژانویه در بریتانیا بروی پرده های سینما رفته است. این فیلم نامزد سه جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای مریل استریپ، بهترین طراحی تولید و بهترین طراحی صحنه و لباس شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد