Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نگاهی به مهمترین فیلمهای حاضر در جوایز اسکار

نگاهی به مهمترین فیلمهای حاضر در جوایز اسکار
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلمهای سورئال «مرد پرنده ای» (یا بردمن) ساخته آلخاندروگونزالس اینیاریتو و «گراند هتل بوداپست» ساخته وس اندرسون، فیلمهای نامزد غالب جوایز اسکار امسال هستند با نامزدی در نه بخش از جمله بهترین فیلم و به

آگهی

نامزدهای جوایز اسکار روز بیست و پنجم دیماه اعلام شدند.

فیلم های سورئال «مرد پرنده ای» (یا بردمن) ساخته آلخاندروگونزالس اینیاریتو و «گراند هتل بوداپست» ساخته وس اندرسون، با نامزدی در نه بخش از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان، فیلمهای نامزد غالب جوایز اسکار امسال هستند.

فیلم «بازی تقلید» که داستانی واقعی هنگام جنگ جهانی دوم را به تصویر می کشد، در دو بخش بهترین هنرپیشه مرد برای بندیکت کامبرباک و بهترین فیلم نامزد شده است.

«تک تیرانداز آمریکایی» ساخته کلینت ایستوود که درباره جنگ عراق است، برای دریافت جایزه در شش بخش از جمله بهترین هنرپیش مرد برای بردلی کوپر نامزده شده است.

فیلم «پسربچگی» که اخیرا برنده جایزه گلدن گلوبز بهترین فیلم شده بود، نیز در شش بخش نامزد شد. نکته نوآور این فیلم این است که فیلمبرداری دوازده سال طول کشیده است.

در بخش بهترین فیلم، دیگر نامزد فیلم زندگی نامه ای «تئوری همه چیز» درباره فیزیکدان مشهور استیون هاوکینگ است که هنرپیشه نقش اصلی، ادی ردمین، در بخش بهترین هنرپیشه مرد و فلیسیتی جونز در بخش بهترین هنرپیشه زن نامزد شده اند.

«ویپلش» دیگر فیلم مهم این جوایز است که بجز در بخش بهترین فیلم، در بخش بهترین هنرپیشه نقش دوم مرد برای نقش آفرینی جی کی سیمونز نامزد است.

درحالیکه فیلم زندگی نامه ای «سلما» درباره مارتین لوتر کینگ که در بخش های بهترین فیلم و بهترین موسیقی متن نامزد شده است، کارگردان و هنرپیشه های آن نادیده گرفته شده اند.

تیم گریف ادیتور مجله «ورایتی»، می گوید: «فیلم پیشتاز واقعی نیست. سال گذشته، فیلم های «دوازده سال بردگی» و «گرانش» را داشتیم و همه می گفتند رقابت بین این دو است. امسال پنج فیلم پیشتاز هستند و این باعث جالب شدن رقابت می شود. ولی برای ما که باید پیش بینی کنیم دشوار خواهد بود.»

نامزدهای جایزه بهترین هنرپیشه زن عبارتند از: ماریون کوتیار برای ایفای نقش در فیلم «دو روز یک شب»، فلیسیتی جونز برای «تئوری همه چیز»، جولیان مور برای فیلم «هنوز آلیس»، رازموند پایک برای فیلم «دختر گمشده» و ریز ویدراسپون برای فیلم «وایلد» در بخش بهترین هنرپیشه زن ظاهر شده اند.

و اما فیلمهایی که در بخش فیلم خارجی در جوایز اسکار حضور دارند عبارتند از:

«ایدا» از لهستان، «نهنگ» از روسیه، «نارنگی ها» از استونی، «تیمبوکتو» از موریتانی و «قصه های وحشی» از آرژانتین.

مراسم اهدای جوایز اسکار سوم اسفندماه برگزار و نام برندگان در وبسایت یورونیوز اعلام خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد