Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نمایش جنجال برانگیزی درباره مرگ دایانا در لندن به روی صحنه رفت

نمایش جنجال برانگیزی درباره مرگ دایانا در لندن به روی صحنه رفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایشی بحث برانگیز با عنوان «واقعیت، دروغ، دایانا» در لندن به روی صحنه رفته است. جان کانوی، نویسنده نمایشنامه، از کتاب «پرونده دایانا؛ چه کسی پرنسس

آگهی

نمایشی بحث برانگیز با عنوان «واقعیت، دروغ، دایانا» در لندن به روی صحنه رفته است. جان کانوی، نویسنده نمایشنامه، از کتاب «پرونده دایانا؛ چه کسی پرنسس دایانا را کشت؟» نوشته جان مورگان، روزنامه نگار بریتانیایی، الهام گرفته است.

جان کانوی معتقد است این حادثه باید همانند فاجعه ورزشگاه هیلزبورو، که طی آن ۹۶ تن کشته شدند، مورد بازجویی مجدد قرار گیرد.

او می گوید: «به نظرم اکنون وقت آن است که ماجرا تعریف شود. فکر می کنم بریتانیایی ها در سال های اخیر اعتمادشان را در تشکیلات سلطنتی از دست داده اند. آنها شاهد محاکمه پرونده هایی بودند که سست تر از شواهد حادثه دایانا بود. بررسی دوباره پرونده هیلزبورو نشان داد که می توان صحت تحقیقات قبلی را نقض کرد. می خواهم همین را در مورد پرونده دایانا ببینم.»

داینا در سال ۱۹۹۶ از پرنس چارلز جدا شد و یک سال بعد همراه دودی فائد، معشوقش، در یک حادثه رانندگی در پاریس کشته شد.

نمایشنامه «واقعیت، دروغ، دایانا»، تئوری توطئه را دوباره مطرح می کند، تئوریی که از طرف پدر دودی فائد نیز ارائه شده بود. او معتقد بود پرنس فیلیپ سرویس های امنیتی را موظف به کشتن دایانا کرد تا از ازدواجش با دودی فائد مسلمان و بچه دار شدن از او جلوگیری کند.

در بخشی از این نمایشنامه نیز ادعا می شود جیمز هویت، معشوق سابق دایانا، پدر پرنس هری است، موضوعی که در بریتانیا جنجال به پا کرده است.

کیم تیدی، هنرپیشه می گوید: «ما در یک جامعه دموکراتیک زندگی می کنیم و می توانیم این پرسشها را مطرح کنیم و شواهد موجود را باید در نظر بگیریم. به نظرم این موضوع دیر یا زود مطرح می شود زیرا بازجویی های دوباره بسیاری انجام شده و واقعیتها برملا شده است. این پرونده کی بررسی خواهد شد؟»

نایجل ایوانز، عضو مجلس می گوید: «مردم باید اجازه داشته باشند در چهارچوب قانون آنچه را دوست دارند بنویسند. من آمده ام تا یک تولید هنری ببینم. بهتر است پس از پایان نمایش نظرم را بپرسید. بحث های مطرح شده درباره این نمایش را شنیده ام. این تئاتر و هنر است، چیزی که ما آنرا بسیار خوب انجام می دهیم.»

یکی از حاضران می گوید: «دموکراسی آزادی بیان است و هیچکس فراتر از قانون نیست. پس اگر تحقیقات بدرستی انجام نشده است، شاید باید اکنون دوباره واقعه را بررسی کرد.»

«واقعیت، دروغ، دایانا» تا اواسط ماه فوریه در تئاتر «چرینگ کراس» در لندن به نمایش در می آید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درگذشت «محمد فاید» میلیاردر مصری و پدر آخرین معشوق پرنسس دایانا

۲۵ سال از مرگ دایانا گذشت؛ دوستدارانش همچنان به یاد پرنسس محبوب خود هستند

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور