Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آلبومهای موسیقی پرفروش در سال ۲۰۱۴

آلبومهای موسیقی پرفروش در سال ۲۰۱۴
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پرفروشترین آلبوم های سال ۲۰۱۴ در اروپا و در ایالات متحده آمریکا از آنِ تیلور سوییفت، سام اسمیت، اد شیرن و موسیقی فیلم انیمیشن «ملکه یخی» است

آگهی

پرفروشترین آلبوم های سال ۲۰۱۴ در اروپا و در ایالات متحده آمریکا از آنِ تیلور سوییفت، سام اسمیت، اد شیرن و موسیقی فیلم انیمیشن «ملکه یخی» است.

پرفروشترین آلبوم سال گذشته میلادی درآمریکا، آلبومی از تیلور سوییفت با نام «۱۹۸۹» است. این دومین بار است که سوییفت صاحب عنوان پرفروشترین آلبوم سال می شود. در سال ۲۰۰۹ میلادی هم آلبوم «بی باک» خواننده ۲۵ ساله آمریکایی درصدر جدول پروفروشترین آلبومهای سال بود. طبق آمار شرکت موسیقی نیلسن سه میلیون و ششصد و شصت هزار نسخه از آلبوم «۱۹۸۹» در سال گذشته به فروش رفت.

پرفروشترین آلبوم موسیقی فیلم درسال ۲۰۱۴، آلبوم موسیقی فیلم انیمیشن «ملکه یخی» ساخته شرکت دیسنی است. در این فیلم ده ترانه برای نخستین بار اجرا شده بود، از جمله ترانه «رها کن». این ترانه اسکار بهترین ترانه با نخستین اجرا در فیلم را از آن خود کرده است و در بین نامزدهای دریافت جایزه گولدن گلوب برای بهترین ترانه با نخستین اجرا در فیلم نیز بود. سه میلیون و پانصد وسی هزار نسخه از آلبوم موسیقی فیلم «ملکه یخی» به فروش رفته است.

آلبوم «ساعت تنهایی» نخستین آلبوم استودیویی سام اسمیت، خواننده بریتانیایی هم از آلبومهای پرطرفدار سال ۲۰۱۴ بود. از ماه مه گذشته تاکنون یک میلیون و دویست هزار نسخه این آلبوم به فروش رفته است.

فهرست آلبومهای پرفروش بریتانیا سال درخشانی را پشت سر گذاشت. از زمان آغاز رسمی این فهرست، نخستین بار بود که ده آلبوم بالای جدول سال، اثر هنرمندان بریتانیایی بود.

دومین آلبوم اد شیرن، خواننده بریتانیایی از آلبومهای پرفروش سال ۲۰۱۴ بود. این آلبوم «x» نام دارد و از زمان انتشار آن، در ماه ژوئن گذشته تاکنون یک میلیون و هفتصد هزار نسخه از آن فروخته شده است.

از دیگر آلبومهای پرفروش بریتانیایی، می توان آلبوم «همراه برای سفر» کار جورج ازرا، خواننده تازه کار بریتانیایی را نام برد که در رده سوم آلبومهای بریتانیایی قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟