Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ریز ویدراسپون و زمزمه نامزدی اسکار برای فیلم «وحشی»

ریز ویدراسپون و زمزمه نامزدی اسکار برای فیلم «وحشی»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ریز ویدراسپون، هنرپیشه معروف پس از کسب شهرت با فیلم «قانونا بلوند» (Legally Blonde) مسیر طولانی ای را طی کرده، تا جایی که امروز از او به عنوان یکی از بختهای کسب اسکار بهترین بازیگر نام می برند.

منتقدان از بازی درخشان او در فیلم «وحشی» (Wild) گفته اند. فیلمی که ژان مارک واله آن را بر اساس خاطرات شریل استرِید ساخته است.

ویدراسپون با خواندن رمان استرید با نام «وحشی: از گم تا پیدا در مسیر پاسیفیک کرست» (Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail) در صدد کسب حقوق اقتباس سینمایی آن برمی آید.

ریز ویدراسپون درباره کتاب می گوید: «به نظرم آمد کتاب به مسائل فراوانی می پردازد که دیدن آن در قالب فیلم اهمیت دارد. از بررسی تمایلات جنسی زنانه گرفته تا این باور که هیچکس نباید بابت تجربیاتش در زندگی شرمسار باشد، که همین تجربیات روی هم انباشته شده اند و از شما کسی را ساخته اند که هستید.»

شریل استرید پس از فوت مادرش بشدت گرفتار هرویین شده و در ازدواج شکست می خورد. اما در سن ۲۲ سالگی تصمیم می گیرد مسیر ۱۸۰۰ کیلومتری پاسیفیک کرست را، به قصد خودشناسی، پیاده طی کند.

رسوخ در جلد شخصیت رمان به معنای خروج ریز ویتراسپون از منطقه امنش بوده است. در صحنه هایی او باید برهنه می شد و عشق می ورزید، مواد مخدر مصرف می کرد و مدام ناسزا می گفت.

ژان مارک واله که پیش از این فیلم «باشگاه خریداران دالاس» (Dallas Buyers Club) را ساخته، از بازیگر اصلی خود راضی است.

ژان مارک وال، کارگردان، می گوید: «کار دشواری بود. من نبودم که مجبورش کردم آرایش نداشته باشد و برهنه شود و صحنه های مواد مخدر را کاملا لخت و بی بالاپوش بازی کند. اینها بخشی از قصه بود. نام فیلم “وحشی” است و نه “راحت و باحال و امن“، برای همین وحشی هم هست.»

فیلم «وحشی» از ماه دسامبر در سینماهای آمریکا و از ابتدای سال آتی میلادی در سایر نقاط جهان اکران می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد