Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نکوداشت یک عمر فعالیت هنری عادل امام و جرمی آیرونز در مراکش

نکوداشت یک عمر فعالیت هنری عادل امام و جرمی آیرونز در مراکش
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مراکش از پنجم تا سیزدهم دسامبر برگزار می شود. کریس کامینز، گزارشگر اعزامی یورونیوز به محل این جشنواره، با اشاره به

آگهی

چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مراکش از پنجم تا سیزدهم دسامبر برگزار می شود.

کریس کامینز، گزارشگر اعزامی یورونیوز به محل این جشنواره، با اشاره به معروفیت خاکِ سرخ مراکش می گوید: «فرش قرمزِ شهرِ قرمز، خوشامدگویی بسیار گرمی دارد. در این جشنواره، ۸۷ فیلم از بیست و دو کشور جهان، رنگین کمانی از احساسات بشری را به تصویر می کشند. درونمایه فیلمهای بخش مسابقه اغلب درباره حقیقت و جستجوی معنا است. برخی فیلمها خنده دار و عاطفی اند و برخی دیگر تاریک و دلهره آور.»

«فیل آبی»، محصول کشور مصر، یکی از فیلمهای حاضر در بخش مسابقه است. مروان حامد در این اثر زندگی یحیی روانپزشکی را روایت می کند که زندگی شخصی و حرفه ای اش در تیمارستان محل کار به هم گره خورده است.

کریم عبدالعزیز، بازیگر نقش یحیی می گوید: «خوشحالم که فیل آبی در بخش مسابقه حضور دارد. نقشم در این فیلم با تمام تجربه های ۱۷ سال گذشته ام فرق دارد. به همین دلیل هم قبولش کردم. چهره ام را عوض کردم و ده کیلو هم لاغر شدم.»

نماینده امسال سینمای آمریکا در بخش مسابقه جشنواره مراکش، فیلمی با عنوان «کارهایی که مردم می کنند» به کارگردانی سار کلین است.

سار کلین، که بیشتر به عنوان تدوینگر شناخته می شود درباره این فیلم می گوید: «فیلم من در مورد یک مرد خیلی خوب آمریکایی است. یک مدیر متوسط که شغلش را از دست می دهد و روند سقوط را آغاز می کند. دست به کارهایی می زند که با باور هایش همخوانی ندارد. زندگی مجرمانه ای را در پیش می گیرد که بدتر و بدتر می شود. کار من درباره معامله ای است که با اراده خودتان می کنید و تصمیم به دفاع از خانوده تان در جهانی پیچیده می گیرید. جهانی که دنیای امروز ما است.»

نکوداشت یک عمر فعالیت هنری

سنت نکوداشت یک عمر فعالیت هنری شخصی که زندگی خود را وقف توسعه صنعت سینما کرده، یکی از بخشهای این جشنواره است.

عادل امام، هنرپیشه مصری حضور در بیش از ۱۰۰ فیلم را در کارنامه خود دارد و امسال از زندگی هنری او تقدیر شد. مصر پویاترین، خلاق ترین و اثرگذارترین سینما و تلویزیون را در جهان عرب دارد.

در چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مراکش، همچنین از یک عمر فعالیت هنری جرمی ایرون، هنرپیشه و کمدین نام آشنای بریتانیایی، تقدیر شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد