Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نمایشگاهی از عکسهای مختلف هلموت نیوتن

نمایشگاهی از عکسهای مختلف هلموت نیوتن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنیاد هلموت نیوتن میزبان نمایشگاهی از عکسهای هلموت نیوتن، عکاس معروف و فقید آلمانی است. نیوتن یکسال پیش از مرگش، در سال ۲۰۰۳ میلادی تصمیم گرفت بخشی

آگهی

بنیاد هلموت نیوتن میزبان نمایشگاهی از عکسهای هلموت نیوتن، عکاس معروف و فقید آلمانی است. نیوتن یکسال پیش از مرگش، در سال ۲۰۰۳ میلادی تصمیم گرفت بخشی از آثارش را به برلین، زادگاهش بازگرداند.

این نمایشگاه «وام دائمی» نام دارد و پنجره ای است به مجموعه ای که نیوتن به بنیاد میراث فرهنگی پروس اهدا کرده بود.

ماتیاس هاردر، مسئول نمایشگاه بنیاد نیوتون می گوید: «پانصد کار همچنان دراین بنیاد هستند. اما این اولین بار است که ما گزینشی از این کارها انجام می دهیم- دویست اثر که شما الان بر روی دیوارها می بینید- این مجموعه نشان دهنده تمام موضوعات اصلی است: عکاسی پرتره، عکاسی مد و البته عکاسی مدل برهنه.»

عکسهای برهنه معروف و بزرگی که نیوتن در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ در پاریس، مونته کارلو و نیس گرفته بود و همچنین عکسهای مد که در دهه ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ توسط مجلاتی مثل «وگ» سفارش داده شده بودند در این جا دیده می شوند.

جون نیوتون که به نوبه خودش عکاس موفقی است رییس این بنیاد است و برای افتتاح این نمایشگاه به برلین سفر کرده است. او که بیوه نیوتون است می گوید: «او یک عکاس مد بود، عکاس پرتره نبود بلکه عکاس مد بود. همانطور که گفتید او آماده سفارش گیری برای تبلیغات و اینگونه چیزها بود. او از طریق عکاسی امرار معاش می کرد. در نتیجه عکسهای برهنه بزرگ دیرتر آمدند، تمام آن برهنگیها که او با آن شناخته می شود اواخر زندگی اش تهیه شده اند.»

این بنیاد یک مجموعه دائمی هم دارد . وسایل شخصی هلموت نیوتون که در میان آن پوسترهای نمایشگاه ، دوربینها وسایر اشیاء متعلق به این عکاس همراه با فیلمهایی در مورد کارش نمایش داده شده اند. نمایشگاه «وام دائمی» قرار است تا ماه مه سال ۲۰۱۵ در بنیاد نیوتون در موزه عکاسی برلین ادامه یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟