Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

«نشکسته» فیلم تازه ای به کارگردانی آنجلینا جولی

«نشکسته» فیلم تازه ای به کارگردانی آنجلینا جولی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آنجلینا جولی برای نمایش آخرین فیلمش «نشکسته» به لندن آمده بود. بعد از فیلم «در سرزمین شیر و عسل» در سه سال پیش، این دومین فیلمی است که وی کارگردانی کرده است.

این فیلم براساس زندگی لویی زامپرینی، دونده مسابقات المپیک که در جنگ دوم جهانی زندانی شده بود و نجات یافت، ساخته شده است.

وی در مسابقات المپیک دو پنج هزار متر در سال 1936، هشتم شده بود و سپس به نیروی هوایی ایالات متحده پیوست و در جریان جنگ به اسارت نیروی دریایی ژاپن درآمد.

این ورزشکار، پس از انتقال به چندین زندان مختلف، به عنوان یک قهرمان در کشورش مورد استقبال قرار گرفت. زامپرینی در ابتدای سال جاری درگذشت.

آنجلینا جولی در مورد چالش کارگردانی این فیلم می گوید: «سخت بود ولی در عین حال، یک تجربه عمیق و عالی بود چرا که ما این مرد فوق العاده را ملاقات کردیم و ما همگی بسیار با او دوست شدیم و او در همه مراحل فیلم ما را راهنمایی کرد. وقتی ما در مورد یک صحنه یک قایق یا یک شخصیت مطمئن نبودیم او با حافظه اش به کمک ما می آمد.»

در آوریل 1943 در جریان بمباران یکی از جزایر ژاپنی ها هواپیمای زامپرینی در اقیانوس سقوط کرد و هشت نفر از یازده سرنشین آن کشته شدند. چهل و هفت روز طول کشید تا زامپرینی بتواند خود را به سواحل جزایر مارشال برساند. جایی که دریاداران ژاپنی او را به اسارت گرفتند. در این مدت تا پایان جنگ در سال 1945 میلادی، او بشدت مورد بدرفتاری و آزار و اذیت قرار گرفت. بازیگر بیست و چهار ساله جک اوکانل که نقش اصلی را بازی می کند، تحت تاثیر کار با آنجلینا جولی قرار گرفته است.

او می گوید: «به یاد دارم که او ابتدا میگفت که می خواهد ما هر دو کارمان خوب باشد. من همانجا فهمیدم که باید خیلی زود افکارم را جمع کنم. وقتی کسی مثل آنجلینا جولی قول بهترین کار را به شما می دهد، این فشار روی شما است که کسی را ناامید نکنید و امیدوارم همینطور بوده باشد.»

فیلم اقتباسی از کتاب «نشکسته» نوشته لورا هیلنبرند است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد