Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

زندگی ایملدا مارکوس بر صحنه نمایش

زندگی ایملدا مارکوس بر صحنه نمایش
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تئاتر کمدی موزیکالی درباره «ایملدا مارکوس» همسر فردیناند مارکوس، رئیس جمهوری سابق فیلیپین توسط دیوید برن و نورمن کوک، دو موسیقی دان آمریکایی و بریتانیایی نوشته شد و بروی صحنه رفت.

این اثر موزیکال که «در اینجا عشق آرمیده» نام دارد، فراز و فرودهای زندگی بانوی اول سابق فیلیپین را که به دلیل تجمل و افراط گری هایش مشهور است، بیان می کند.

گفته می شود پس از سقوط حکومت همسرش، تنها سه هزار جفت کفش در ساختمان محل اقامت او مشاهده شده است.

دیوید برن درحالیکه در کنار بازیگر نقش مکمل زن این اثر نشسته، تاکید می کند که نوشتن برای این سبک از نمایش برای او کاملا جدید بود.

او می گوید: «نوشتن چنین چیزی که بیش از اندازه مردم پسند است، برای من یک شروع دوباره محسوب می شد. البته من دلیل خوبی برای انجام این کار داشتم زیرا می خواستم این اثر را در فضایی همچون یک باشگاه شبانه روی صحنه ببرم و می توانستم در آن دست به کارهایی بزنم که قبلا خودم را از انجامشان منع می کردم زیرا می گفتم این موضوعات بسیار از مد افتاده یا بسیار احساساتی یا هر چیز دیگری است.»

نام این تئاتر از عبارتی اقتباس شده که ایملدا مارکوس برای سنگ قبرش وصیت کرده است.

این تئاتر یک کمدی موزیکال کلاسیک نیست اما می توان آن را تئاتری چند بعدی دانست که موسیقی و طراحی های آن تاثیر گرفته از چهار دهه موسیقی و رقص است.

دیوید برن می گوید: «به یاد می آورم که در جایی خواندم او یک توپ آینه ای به شکل دکورهای دیسکوها را در خانه اش در شهر نیویورک نصب کرده بود. بنابراین او نه تنها به باشگاههای مختلف می رفت بلکه بخشی از خانه اش را نیز تبدیل به یک باشگاه کرده بود. موسیقی بخش مهمی از زندگی او بود و چنین سابقه ای را می توان در تمام دوران زندگی اش دید. با خودم گفتم خوب، احتمالا این داستان می تواند در فضایی مانند یک باشگاه شبانه به اجرا درآید.»

تئاتر موزیکال «در اینجا عشق آرمیده» هم اکنون در تئاتر عمومی نیوویرک و همچنین در لندن در حال اجراست و تور بین المللی هنرمندان آن در سال ۲۰۱۵ میلادی آغاز خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟