Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خلق شخصیت های کارتونی زنده در ویبورگ دانمارک

خلق شخصیت های کارتونی زنده در ویبورگ دانمارک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

چگونه به یک قهرمان کارتونی زندگی و روح می دهیم؟ کارتون چگونه خلق می شود؟

در مدرسه تخصصی کارتون وداستانهای مصور دانمارک در شهر ویبورگ، دانش آموزان قدرت انتخاب زیادی برای فراگیری ساخت انیمیشین در زمینه های تصویرسازی کلاسیک، انیمیشن مستند، و خلق شخصیت و داستانهای کارتونی دارند.

دیوید روی گرافیک در رایانه کار می کند. وی می گوید: “از کودکی، همیشه کارتون می کشیدم. نقاشی می کردم. فکر نمی کردم زمانی بتوانم به نقاشیهایم روح و زندگی بدهم. دنیای مصور، فوق العاده است و دیدن کسانی که روی انیمیشن کار می کنند، برایم جالب است.”

او ادامه می دهد: “در حال حاضر مشغول ساخت یک انیمیشن هستیم…. ماجرای آن درباره یک دانشجو سرخورده و بیکار است که برای پرداخت تحصیل و تامین زندگی بدنبال همخانه می گردد، آگهی می زند “همخانه زنده یا مرده” و یک زامبی به درخواستش جواب می دهد.”

استفان پایان داستان را نمی گوید اما برایمان از مزیتهای جلوه های ویژه می گوید: “می دانم که می توانم از این قسمت تا بخش دیگری از این برنامه استفاده کنم. از مایا، هودینی، وی ری و فهرستی طولانی از نرم افزارها. شما می توانید یک پروژه را از آغاز تا پایان با همین پروژه به سرانجام برسانید.”

در این مدرسه تنها تمرین انیمیشن نمی شود، درهای بازار کار بروی فارغ التحصیلان باز است.

یکی از اساتید می گوید: “اینجا در ساختمان اصلی مدرسه قرار داریم. شرکتهای بزرگ و شرکتهایی که توسط خود دانشجویان و استادان برپا شده اند در این مدرسه طراحان جدید استخدام می کنند.در اینجا فیلم، فیلم های کوتاه و انیمیشنهای مختلف ساخته می شود.”

کارتون موفق باید اندیشه ای والا و باارزش را تصویر کند.
رییس بخش انیمیشن این مدرسه می گوید: “بسیاری از مردم به دیدن انیمیشن های بد آمریکایی، انیمیشن تجاری و خالی از اندیشه می نشینند، چرا که تنها تصاویر بخوبی خلق شده اند اما از محتوای خوب اثری نیست. به همین خاطر فلسفه ما این است که اندیشه خلاق را با شخصیت های فوق العاده تصویر کنیم تا جای این انیمیشن ها بی محتوا را بگیریم.”

وی ادامه می دهد: “فکر می کنم در ده سال آینده شاهد تغییر نقش انیمیشن در جامعه خواهیم بود. انیمیشن تنها وسیله تفریح نخواهد بود. انیمیشن بدل به سلاح ارتباطات خواهد شد و به ما کمک خواهد کرد تا مسائل دشوار و پیچیده جهان را بهتر درک کنیم.”

یکی از دانشجویان می گوید: “در اینجا استادان فوق العاده ای از مکتب دیسنی تدریس می کنند، استادانی از پیکسار و دریم ورکز. بخشی از تحصیل شما در کمپانی های بزرگ انیمیشن می گذرد. شما اینگونه وارد صنعت می شوید.”

رییس بخش انیمیشن می گوید: “ما مرتبا با کمپانیهای مختلف صحبت می کنیم و از فضای موجود باخبر می شویم و از آنها می خواهیم گرایشهای متفاوت درآینده را برایمان توصیف کنند. بعد نگاه تازه ای را وارد مراحل تدریسمان می کنیم. در واقع نیازمان را با کمپانیهای دیگر پیوند می زنیم.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفر به دنیای ترجمه و طراحی جلد کتاب در جمهوری چک

برنامه های اروپا برای نسل اراسموس

طرح «هفت گام»، مجالی برای ملاقات رقصنده های جوان اروپایی با طراحان رقص