از رم تا بخارست با استاد موسیقی ایتالیایی

از رم تا بخارست با استاد موسیقی ایتالیایی
نگارش از Euronews

تور کنسرت یکی از بزرگترین ارکسترهای ایتالیا بنام ارکستر «آکادمی دی سانترا چچیلیا»، بدعوت رومانیایی ها در جشنواره انسکو حضور پیدا کرده است. آنها به همراه گروه کُر خود قطعات ماندگاری را اجرا کردند.

با ورود آنتونیو پاپانو در سال ۲۰۰۵ بعنوان رهبر ارکستر، چهره این گروه ایتالیایی کاملا دگرگون شد.

آنتونیو پاپانو می گوید: «وقتی با هم سفر می کنیم خیلی خوش می گذرد. من معمولا در ردیف جلوی هواپیما صندلی می گیرم و به هر کس که وارد هواپیما می شود سلام می کنم و این فوق العاده است. بدون تشریفات با یک جین ساده سفر می کنیم و فقط روی موزیک و کنسرتهایمان تمرکز می کنیم و از اینکه با هم هستیم خوشحالیم. اینکه باید به همه سلام کنیم هم عالی است و مهم هم است.»

آقای پاپانو در ادامه می گوید: «سفر کردن به مکانهای مختلفی مثل ژاپن، روسیه و رومانی برای برگزاری تور کنسرت٬ اعتماد به نفس و عشق به این کار را زیاد می کند. شما در سطح بین المللی به محک گذاشته می شوید و باید شهامت کافی برای این کار را داشته باشید که ما این توانایی را نشان داده ایم.»

سانتا چچیلیا نمونه ای متعالی از فرهنگ ایتالیایی است و امروز از نظر فروش بلیت، مقام نخست را میان بزرگترین ارکسترهای اروپایی داراست.

تمرکز، دقت و نوآوری در اجرا، سه عنصری هستند که سِر تونی پاپانو، همواره بر آنها تاکید می کند.

کارلو ماریا پارازولی، یکی از نوازندگان ارکستر می گوید: «به محض اینکه نواختنمان حالت معمولی به خودش می گیرد، او متوجه می شود. ما هم این موضوع را می فهمیم. همه می دانیم که به این شیوه نمی توان ادامه داد. آن وقت او خواستار نواختن با طراوت بیشتر و درگیر شدن کامل در کار می شود.»

کارلو ماریا پارازولی در ادامه می گوید: «در یک تور کنسرت بودن به این معنیست که هر شب در شهرهای مختلف اجرا داشته باشید٬ هر روز سفر کنید٬ تمرین و تکرار کنید و جلوی مخاطبان جدید کنسرت بدهید. برای هر کنسرت٬ باید انرژی جدید پیدا کنیم. نمی توانیم تنها یک نسخه بد از اجرای شب گذشته را ارائه دهیم.»

پاپانو رهبر ارکستر در انتها می گوید: «ارکستر من در تور کنسرتها هر چه دارد را رو می کند. خست به خرج نمی دهد و هرآنچه می داند را اجرا می کند و این عالیست.»

مطالب مرتبط