سهام شرکت رسانه‌های اجتماعی ترامپ در اولین روز معاملات خود در نزدک ۵۰ درصد رشد کرد

نزدک
نزدک Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سهام شرکت رسانه‌های اجتماعی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا، در نخستین روز معاملات در بازار بورس نزدک نیویورک، نزدیک به ۵۰ درصد جهش کرد.

آگهی

به این ترتیب ارزش سهام بزرگ ترامپ در این شرکت و همچنین سهام کوچکتر طرفداران او که به عنوان خریدار در سهام آن شریک هستند، افزایش یافت.

گروه شرکت‌های رسانه‌ای و فناوری ترامپ یا «ترامپ مدیا» روز دوشنبه ۲۵ مارس (۶ فروردین) با چک سفید امضا توسط یک شرکت به «دیجیتال وُرد» خریداری شد. ترامپ مدیا که پلتفرم رسانه‌های اجتماعی ترامپ موسوم به «ترامپ تراث» را اداره می‌کند، اکنون جای دیجیتال ورد را در بورس نزدک گرفته است.

یورونیوز فارسی را در ایکس دنبال کنید

قبل از شروع معاملات، ترامپ مدیا ارزش بازاری حدود ۶.۸ میلیارد دلار داشت، رقمی که در صورت حفظ رشد اولیه سهام، به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. این سهام با نماد دی‌جی‌تی معامله می‌شود و ترامپ نزدیک به ۶۰ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد.

در ساعت ۹ و ۵۵ دقیقه بامداد سه‌شنبه به وقت شرق آمریکا، سهام شرکت ترامپ با ۴۷ درصد افزایش به ۷۳.۵۰ دلار رسید. بدین ترتیب ارزش بازار این شرکت به ۹.۵۵ میلیارد دلار بالغ شد.

بسیاری از سرمایه‌گذاران ترامپ مدیا به جای سرمایه‌گذاران بزرگ و حرفه‌ای، سرمایه‌گذاران کوچکی هستند که یا سعی می‌کنند از ترامپ حمایت کنند یا به دنبال کسب درآمد ناشی از اقبال او هستند. این سهامداران با پیش‌بینی ادغام دو شرکت به گونه‌ای به رشد دیجیتال ورد کمک کردند که سهام آن در سال جاری بیشتر از دو برابر شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بن‌بست مالی ترامپ برای پرداخت جریمه دادگاه؛ آیا اموال رئیس سابق کاخ سفید مصادره می‌شود؟

بازیِ برگشت؛ رقابت بایدن و ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا قطعی شد

ترامپ از شبکه اجتماعی‌اش رونمایی کرد: طالبان در توییتر هستند و مرا حذف می‌کنند