Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تبعات تضعیف یوآن چین برای هند؛ روپیه به پایین‌ترین حد تاریخی در مقابل دلار آمریکا سقوط کرد

روپیه هند و دلار آمریکا
روپیه هند و دلار آمریکا Copyright طرح از کانوا
Copyright طرح از کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نرخ برابری روپیه هند در مقابل هر دلار آمریکا در پایان مبادلات آخرین روز کاری هفته به ۸۳.۵۹ رسید. بدین ترتیب، رکوردی تاریخی ثبت شد و نرخ برابری هر روپیه هند در برابر دلار آمریکا به پایین‌ترین حد تاریخی رسید.

آگهی

روپیه هند طی یک ماه گذشته بیش از ۰.۸ درصد در مقابل دلار آمریکا تضعیف شده است. نرخ برابری روپیه هند در مقابل هر دلار آمریکا در سال ۲۰۰۷ کمتر از ۴۰ بود.

به گفته معامله‌گران بازار ارز، کاهش ورود دلار به بازار هند، افت یوآن چین در بازار جهانی ارز و نیز تقویت دلار آمریکا از دلایل اصلی سقوط روپیه هند به شمار می‌رود. 

یوآن چین نیز در جریان داد وستدهای روز جمعه بازار ارز، ۰.۴۱ درصد در برابر دلار آمریکا تضعیف شد. نرخ برابری یوآن چین در مقابل هر دلار آمریکا در حالی به ۷.۲۳ رسیده که این نرخ یکسال پیش ۶.۸۲ بود. 

پس از آن که یوآن چین روز جمعه به پایین‌ترین حد خود از نوامبر گذشته رسید، بانک سنگاپوری دی‌بی‌اس (DBS) اعلام کرد که تضعیف یوآن بیش از همه نشان‌دهنده افزایش نگرانی‌ها در مورد ریسک تحولات ژئوپلیتیکی است که همچنان روندی فزاینده دارد.

اشاره غیرمستقیم این بانک به افزایش خطر وقوع جنگ میان آمریکا و چین، بالا رفتن احتمال مداخله نظامی چین در تهاجم نظامی روسیه به خاک اوکراین و نیز بروز تنش‌های مرزی تازه میان هند و چین است.

در همین حال، روبل روسیه هم طی یکسال گذشته ۲۱.۴۳ درصد در مقابل دلار آمریکا تضعیف شده و نرخ برابری آن در برابر هر دلار آمریکا از ۷۶ به ۹۲.۲۹ رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ثبت رکوردهای تاریخی تازه برای دلار و یورو در بازار تهران؛ سکه طلا از مرز ۳۶ میلیون تومان هم عبور کرد

روپیه بلای جان تجارت نفت روسیه با آسیا؛ سیاست دلارزدایی مسکو با مشکل مواجه شد

ردپای یک انگلیسی در میان است؛ ایده‌پرداز بریکس که بود و این روزها درباره دلارزدایی چه می‌گوید؟