Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بیت‌کوین در مدت کوتاهی رکورد بالای ۷۰ هزار دلار را ثبت کرد و سپس فرو ریخت

بیت کوین قیمت جدیدی را ثبت کرد
بیت کوین قیمت جدیدی را ثبت کرد Copyright کانوا
Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیت کوین روز جمعه به بالاترین رقم خود رسید تا تب این رمزارز به جامعه سرمایه گذاری بیشتر سرایت کند.

آگهی

این ارز دیجیتال پیشرو، برای اولین بار با افزایش تقاضای سرمایه گذاران برای محصولات رمزنگاری جدید قابل معامله در بورس آمریکا و انتظارات برای کاهش نرخ بهره جهانی، از مرز ۷۰ هزار دلار عبور کرد.

قیمت بیت کوین قبل از اینکه به سرعت کاهش یابد، تا ۷۰ هزار و ۱۰۵ دلار افزایش یافت. این رمز ارز پس از رسیدن به قیمت جدید بلافاصله سیر نزولی را پیش گرفت.

میلیاردها دلار در چند هفته گذشته وارد صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) شده است و بازار از چشم انداز شامل ارتقاء پلتفرم بلاک چین اتریوم، خانه دومین ارز دیجیتال بزرگ اتر، و رویداد «نصف شدن» بیت کوین [هاوینگ] که باعث کند شدن جریان استخراج آن در آوریل می‌شود، حمایت بیشتری دریافت می‌کند.

با این حال بیت کوین روز سه‌شنبه گذشته پس از رسیدن به بالاترین رقم خود، به شدت روند را تغییر داد و بیش از ۱۰ درصد سقوط کرد و به زیر سطح ۶۰ هزار دلار رسید.

عبور از سقف‌های قیمتی قبلی اغلب دشوار است و سد بیت کوین به این راحتی‌ شکسته نمی‌شود. آنتونی ترنچف، یکی از بنیانگذاران پلتفرم وام‌دهی رمزارز Nexo می‌گوید: «نوسان، بازارهای صعودی بیت کوین را تعریف می‌کند و سال ۲۰۲۴ از افت‌های ناگهانی و طاقت‌فرسای ۱۰ تا ۲۰ درصدی پر خواهد شد.»

تأیید ۱۱ صندوق قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در اواخر ژانویه صورت گرفت لحظه‌ای سرنوشت‌ساز برای این صنعت به شمار می‌رود.

حتی سرمایه‌گذاران قدیمی و نهادی که قبلاً به دلیل نوسان‌های شدید، از رمزارز دوری می‌کردند، شروع به سرمایه‌گذاری بلندمدت کرده‌اند که به گفته تحلیلگران می‌تواند به تداوم این روند صعودی کمک کند.

بر اساس داده‌های LSEG (گروه بورس اوراق بهادار لندن) ، جریان خالص ورودی به ۱۰ صندوق بزرگ سرمایه‌گذاری مستقیم بیت کوین در آمریکا در هفته منتهی به اول مارس به ۲.۲ میلیارد دلار رسید که بیش از ۲ میلیارد دلار آن به صندوق اعتماد بیت کوین iShares متعلق به بلک‌راک (IBIT.O) اختصاص یافته است.

خوشبینی اخیر نسبت به بیت کوین، به سایر توکن‌های دیجیتال نیز سرایت کرده است، به ویژه اتریوم که از نظر ارزش کل بازار در رتبه دوم بعد از بیت کوین قرار دارد و از ابتدای سال جاری بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است.

آخرین قیمت اتریوم با ۱.۶۲ درصد افزایش به ۳۹۳۹.۸۴ دلار رسید. سهام شرکت‌های مرتبط با رمزارز نیز روز جمعه افزایش یافت. سهام کوین‌بیس (COIN.O) با ۸.۲ درصد افزایش و سهام شرکت‌های استخراج رمزارز Riot Platforms (RIOT.O) و Marathon Digital (MARA.O) به ترتیب با ۵.۱ درصد و ۹.۶ درصد افزایش یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کدام بازار سرمایه در طول ۱۰ سال گذشته سود بیشتری داشته است: بیت کوین یا مسکن در لندن؟

پیش‌بینی بانک بریتانیایی: بیت‌کوین تا ۱۲۰ هزار دلار صعود می‌کند

توصیه یک کارشناس ارشد آمریکایی به پنتاگون: بیت‌کوین استخراج کنید تا همچنان ابرقدرت باقی بمانید