Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

چرا جزیره سادو در ژاپن به «سرزمین طلا» معروف شد؟

چرا جزیره سادو در ژاپن به «سرزمین طلا» معروف شد؟
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Paul Hackettیورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در سال‌های ۱۶۰۰ میلادی ژاپن تقریباً یک پنجم طلای جهان را تولید می‌کرد که حدود نیمی از آن از سادو تأمین می‌شد. در این قسمت از فوکوس، یورونیوز جذابیت‌های این جزیره افسانه‌ای را آشکار می‌کند.

آگهی

سادو ششمین جزیره بزرگ ژاپن به شمار می‌رود و در غرب سرزمین اصلی و در دریای ژاپن واقع شده است.

این مقصد گردشگری کم‌نظیر، به‌خاطر غذاهای دریایی افسانه‌ای، خط ساحلی خیره‌کننده و معابد باستانی‌اش شهرت دارد.

آنچه اما سادو را بیش از همه چیز مشهور کرده است، طلای آن است. در دوره ادو، تحت حاکمیت شوگون‌سالاری توکوگاوا مقادیر زیادی طلا از اینجا استخراج شد.

ایشیکاوا کیمیکو، از بخش ترویج میراث جهانی سادو سیتی، به یورونیوز می‌گوید: «۴۱ تن طلا از معادن طلای سادو در دوره ادو استخراج شد و گفته می‌شود که ۲۰ درصد طلای جهان در اوایل قرن هفدهم از ژاپن به دست آمده است. نیمی از این طلای ژاپنی در اینجا در سادو استخراج شد.»

آیکاوا یکی از تاریخی‌ترین معادن جزیره است. طول تونل‌ها ۴۰۰ کیلومتر تخمین زده می‌شود . برای اینکه بتوان تصور بهتری از آن داشت باید گفت که این فاصله تقریباً مسافت بین سادو و توکیو است.

دولت ژاپن آیکاوا و یکی دیگر از معادن سادو به نام «نیشیمیکاوا» را به عنوان نامزدهای درج در فهرست میراث جهانی یونسکو معرفی کرده است.

این تلاشی است از جانب دولت توکیو تا تکنیک‌های استخراج معدنی را، که در اواخر قرن شانزدهم و اواسط قرن نوزدهم توسعه یافته‌اند و رواج داشته‌اند، به عنوان یک میراث تاریخی ثبت کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کیمیکو اضافه می‌کند: «نکته مهم در مورد سادو این است که حتی در عصری که سایر کشورهای خارجی دیگر مکانیزه شده بودند، در سادو مقدار زیادی طلای با کیفیت بالا از طریق روش‌های دست‌ساز غیرمکانیزه استخراج می‌شد.»

به عنوان یک مقصد گردشگری اغلب دیگر مکان‌های مشهور در ژاپن نسبت به سادو ترجیح داده می‌شوند، اما فرهنگ منحصر به فرد جزیره، زیبایی طبیعی و نقش تاریخی آن در شکل دادن به ثروت ملی ژاپن آن را به یکی از اسرارآمیزترین

جزایر این کشور تبدیل کرده است.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

از باله تا آرت دکو؛ نگاهی به زیبایی‌های عرصهٔ هنر در توکیوی امروز

رونق دوبارهٔ شیلات شمال ژاپن به یمن سخت‌کوشی مردم و کمک‌های خارجی

ماجراجویی در ژاپن؛ جزایر شیکوکو و جاذبه گردشگری مذهبی