Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

از باله تا آرت دکو؛ نگاهی به زیبایی‌های عرصهٔ هنر در توکیوی امروز

از باله تا آرت دکو؛ نگاهی به زیبایی‌های عرصهٔ هنر در توکیوی امروز
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Damon Emblingیورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

توکیو میزبان هنرهای پرجنب‌وجوش و رنگارنگی است که در تاریخ و فرهنگ غنی ژاپن و جهان ریشه دارند.

آگهی

 تتسویا کوماکاوا، مدیر هنری انجمن باله توکیو و ریچارد کولس، بازرگان و نویسندهٔ فرانسوی از نکات و نقاط محبوب‌شان در پایتخت ژاپن می‌گویند. 

برای کوماکاوا که باله را از ۱۰ سالگی آغاز کرده، توکیو صحنهٔ تلفیق هنرها و فرهنگ‌های گوناگون است.   یکی از اماکن مورد علاقهٔ او تماشاخانهٔ بونکا کایکان در محلهٔ اوئنوست. جایی که او اینک مشغول اجرای بالهٔ زیبای خفته در آن است.

تتسویا عاشق قدم‌زدن در پارک اوئنو است، جایی که در این شهر پرهیاهو بهشتی آرام به‌شمار می‌رود و همچنین در کنارش موزه ملی هنر غرب واقع شده که یکی دیگر از جاهای محبوب او در شهر است. 

او دوست دارد شب‌ها برای تفریح به بارِ هتل پالاس توکیو در محلهٔ اوتمچی سری بزند، جایی که منظره‌ای شگفت‌انگیز از فراز شهر به مشتریانش می‌دهد. 

ریچارد کولس، بازرگان و نویسندهٔ فرانسوی از نخستین سفرش به توکیو در ۱۷ سالگی مجذوبِ ترکیبِ مناطقِ شلوغ و آرام توکیو شده است. او که خود شیفتهٔ آثار هنری است و مسئول ساخت برج زیبای «شَنِل» در محل گینزای توکیو بوده با افتخار سالن نمایشگاهی نکسوس را در این مجموعه نشان می‌دهد، فضایی که نمایشگاه‌ها و کنسرت‌های گوناگونی در آن برگزار می‌شود و بازدید از آن برای عموم آزاد است. 

موزهٔ ته‌ین در میناتو نیز از دیگر جاهای محبوب اوست که معماری و دکور دوران آرت‌دکوی آن در کنار یک باغ ژاپنی آرام و زیبا بسیار تماشایی است.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

رونق دوبارهٔ شیلات شمال ژاپن به یمن سخت‌کوشی مردم و کمک‌های خارجی

چرا جزیره سادو در ژاپن به «سرزمین طلا» معروف شد؟

سیاحت در آذربایجان؛ دیدنی‌های ایچی‌شهر در مرکز باکو