Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تلاش ژاپن برای تقویت بخش دفاعی خود؛ سفرهای اروپایی و آمریکایی کیشیدا آغاز شد

آغاز سفر فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن به فرانسه، ایتالیا، بریتانیا، کانادا و آمریکا
آغاز سفر فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن به فرانسه، ایتالیا، بریتانیا، کانادا و آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن پیش از نشست گروه ۷ در هیروشیما روز دوشنبه ۹ ژانویه سفر خود را به اروپا با هدف تقویت روابط نظامی و امنیتی توکیو با کشورهای این قاره آغاز کرد.

آگهی

فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن پیش از نشست گروه ۷ در هیروشیما روز دوشنبه ۹ ژانویه سفر خود را به اروپا با هدف تقویت روابط نظامی و امنیتی توکیو با کشورهای این قاره آغاز کرد.

نخست‌وزیر ژاین همچنین قرار است پس از دیدار و گفتگو با سران فرانسه، ایتالیا و بریتانیا به کانادا و آمریکا سفر کند. کیشیدا بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، سفر اروپایی خود را با دیدار و گفتگو با رئیس جمهوری فرانسه آغاز می‌کند.

ژاپن ریاست دوره‌ای گروه ۷ را در سال ۲۰۲۳ برعهده خواهد گرفت. نشست کشورهای گروه ۷ از ۱۹ تا ۲۱ مه ۲۰۲۳ در هیروشیما برگزار می‌شود.

آقای کیشیدا پیش از آغاز این سفر گفت که دیدارش با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا که برای پایان این سفر برنامه‌ریزی شده است به تعیین اقدام‌هایی که می‌توانند به تقویت ظرفیت‌های دفاعی و امنیتی جدید ژاپن منجر شود، کمک می‌کند.

ژاپن در ماه دسامبر گذشته در اقدامی بی‌سابقه پس از جنگ جهانی دوم با بازنگری در برنامه‌های امنیتی و دفاعی خود، بودجه نظامی خود را در سال ۲۰۲۳ افزایش داد.

توکیو اعلام کرده است که سامانه‌های موشکی فعلی ژاپن برای دفاع از این کشور در برابر توسعه توانایی‌های تسلیحاتی چین و کره شمالی کافی نیستند.

بر اساس استراتژی‌های جدید ژاپن، این کشور قصد دارد هزینه‌های دفاعی خود را در عرض ۵ سال ۲ برابر کند. با بازنگری در برنامه دفاعی ژاپن، سهم بخش دفاع از تولید ناخالص ملی این کشور از سال ۲۰۲۳ از یک درصد به ۲ درصد می‌رسد که این رقم معادل استاندارد ناتو است.

نخست وزیر ژاپن گفت که او در جریان سفر به واشنگتن، استراتژی جدید کشورش را در ساخت پایگاه‌های جدید در نزدیکی تایوان برای رئیس جمهوری آمریکا توضیح خواهد داد.

آقای کیشیدا از دیدار و گفتگوی خود با آقای بایدن به عنوان «فرصت ارزشمند» برای تقویت اتحاد ژاپن و آمریکا در زمینه‌های امنیتی یاد کرد که می‌تواند با نفوذ نظامی و اقتصادی فزاینده چین مقابله کند.

او همچنین با ابراز امیدواری نسبت به تعمیق روابط ژاپن با کشورهای اروپایی، گفت که با سران آن‌ها درباره حمله نظامی روسیه به اوکراین، وضعیت پرچالش امنیتی و اقتصاد جهانی گفتگو خواهد کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بر اساس برنامه اعلام شده، قرار است که وزرای خارجه و دفاع ژاپن با سفر به واشنگتن با همتایان آمریکایی خود دیدار و گفتگو کنند.

به گفته مقام‌های ژاپنی، کیشیدا و بایدن در طول مذاکرات در کاخ سفید در مورد چین، توسعه هسته‌ای و موشکی کره شمالی و همچنین جنگ روسیه علیه اوکراین گفتگو خواهند کرد.

آن‌ها همچنین گفتند که نخست وزیر ژاپن در طول سفر خود به دنبال تقویت روابط نظامی دوجانبه با فرانسه، ایتالیا، بریتانیا و کانادا خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا روسیه ژاپن را به آغوش ناتو می‌راند؟ توکیو: در حال مذاکره برای تاسیس دفتر ناتو هستیم

موشک بالستیک قاره‌پیمای کره‌شمالی «با قابلیت هدف قراردادن خاک آمریکا» در نزدیکی ژاپن فرود آمد

واکنش ژاپن به تهدیدهای چین و روسیه؛ توکیو با افزایش بودجه نظامی به سراغ ساخت موشک فراصوت می‌رود