Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کارخانه سرامیک‌سازی در آنگولا؛ تولید مصالح برای ساختن دوران صلح

کارخانه سرامیک‌سازی در آنگولا؛ تولید مصالح برای ساختن دوران صلح
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Chris Burnsیورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«ما مصالح ساختمانی متنوعی نظیر انواع آجر و کاشی باکیفیت تولید خواهیم کرد، و در مرحله بعد لوازم آشپزخانه نظیر بشقاب و لیوان هم در اینجا ساخته می‌شود»

آگهی

استان بیه که در مرکز آنگولا واقع شده کانونی تجاری و منطقه‌ای بسیار حاصلخیز است. این استان نقطه‌ای کلیدی در شورش‌های مدنی و مبارزات استقلال این کشور بوده و به همین سبب اشتغال‌زایی برای کارکنان پیشین ارتش و جوانان در آن اهمیت ویژه‌ای دارد.

«کارخانهٔ سرامیک جایزهٔ صلح» که تا پایان سال جاری میلادی در این استان افتتاح می‌شود بناست علاوه بر تولید مصالح ساختمانی و تعلیم و استخدام افراد محلی، سبب ورود دوبارهٔ کارکنان بازنشستهٔ ارتش به بازار کار و نیز درآمدزایی برای جوانان شود.

دنیل کاوین‌ یانیا مدیر کارخانهٔ سرامیک جایزهٔ صلح است که بناست با سه هدف عمده آغاز به کار کند. او دربارهٔ اهداف کاری، اجتماعی و سیاسی این پروژه می‌گوید:‌ «هدف نخست ما تنوع‌بخشی به شیوه‌های درآمد و همچنین افزایش تولید ناخالص داخلی است، این پروژه در سطح اجتماعی با ایجاد شغل برای شهروندان به آنان کمک می‌کند تا به درآمد و ثبات مالی برسند. و بُعد سوم کار هم سیاسی است، یعنی جذب ارتشی‌های پیشین و استفاده از نیروی حرفه‌ای آنها در بازار کار.»

وقتی این کارخانه به بهره‌برداری برسد مصالح ساختمانی متنوعی نظیر انواع آجر و کاشی باکیفیت تولید خواهد کرد، و همچنین فاز دیگری از آن در دست اجراست که بناست با راه‌اندازی‌اش لوازم آشپزخانه نظیر بشقاب و لیوان ساخته شود.

آولینو مونجیندو که از کارکنان پیشین ارتش است می‌گوید این پروژه سبب شده دوباره به اجتماع برگردد. او می‌گوید: «من دو سال پیش از ارتش بازنشسته شدم. از من خواستند برای کمک در زمینهٔ حمل و نقل به اینجا بیایم، و البته کار معاینهٔ فنی خودروها و ماشین‌آلات را هم انجام می‌دهم.»

این کارخانه حتی پیش از افتتاح رسمی‌اش تأثیر مثبتی بر منطقه گذاشته و این امر عمدتا مرهون بهبود زیرساخت‌هایی است که پیرامون این کارخانه ساخته شده‌اند.

برای کارکنان این مجموعه و خانواده‌هایشان تسهیلات رفاهی نیز در نظر گرفته شده است. سابینو هندا، فرماندار چیپه‌تا، منطقه‌ای با ۳۰ هزار سکنه و۵۰ روستا، معتقد است که یکی از جنبه‌های مثبت این کارخانه ساخت مدرسه بوده است. سابینو می‌گوید: «مدارس بچه‌ها حالا به خانه‌هایشان نزدیک است و والدین خوشحال‌اند که فرزندان‌شان در مدارسی با بهترین شرایط تحصیل می‌کنند.»

تأثیر کلی این کارخانه و زیرساخت‌های مربوط به آن افزایش آرامش اجتماعی در کشور است.

خبرنگار • Elie Nick

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

تلاش آنگولا برای تبدیل شدن به صادرکنندهٔ جهانی میوه

سیاحت در آنگولا؛ مجموعه لوکس مانگای پذیرای مهمانان در دوران کووید

سیاحت در آنگولا؛ نگاهی به یکی از تالاب‌های بکر جهان